Motocykle

Poznáme ceny štýlového stroja Royal Enfield Shotgun 650 v Európe ale aj v Indii

Royal Enfield Shotgun 650

Ste zvedaví, aká bude cena modelu Royal Enfield Shotgun 650 na európskom trhu? A chceli by ste vidieť aj ten rozdiel, za koľko si tento bajk dokážu kúpiť motorkári v Indii? V tomto článku vám ukážeme, koľko stojí britská tradičná motorka na domácom britskom trhu, na indickom trhu ale aj v ostatných európskych krajinách. Pre zákazikov na iných trhoch ako je napríklad Severná Amerika, Royal Enfield konečné cenovky modelu zverejní neskôr. Dnes teda uvádzame oficiálne informácie o cenách a dostupnosti, ktoré Enfield oznámil. Dostupné farby pre rok 2024 na všetkých trhoch budú biela Stencil White, modrá Plasma Blue, zelená Green Drill a šedá Sheet Metal Grey.

  Royal Enfield raz tak drahý v Európe ako v Indii…

  V čase písania tohto článku spoločnosť Royal Enfield oznámila ceny aj pre dva trhy v kontinentálnej Európe, konkrétne pre Nemecko a Francúzsko.

  Ak žijete v Indii, značka prijíma rezervácie na model Royal Enfield Shotgun 650 oficiálne od 15. januára 2024. Samotné motorky by mali začať prichádzať do predajcov do dealerstiev od 15. februára a k prvým zákazníkom by sa mohli dostať zhruba od marca. Vtedy sa budú môcť hlásiť aj záujemci o prvé verejné testovacie jazdy. Cena motorky Royal Enfield Shotgun 650 v Indii bude začínať na 3 59 430 ₹ čo je v čase písania tohto článku v prepočte približne 3 975 eur. 

  Ak žijete v Spojenom kráľovstve, motocykel Royal Enfield Shotgun 650 bude možné zakúpiť u predajcov od februára 2024. Cena bude začínať na 6 699 £, čo vychádza na zhruba 7 690 eur pri súčasných výmenných kurzoch). Je to raz toľko ako pri indickej verzii. Ale nie je sa čomu čudovať. Veď to poznáte. Dovoz, homologizácia, emisná norma atď…

  V čase písania tohto článku spoločnosť Royal Enfield oznámila ceny aj pre dva trhy v kontinentálnej Európe, konkrétne pre Nemecko a Francúzsko. V oboch krajinách začínajú ceny na 7 590 eurách, čo je paradoxne o niečo máličko menej ako v Británii. Motorky budú dostupné u miestnych predajcov v oboch krajinách od februára tohto roku.

  Milan Machaj

  Písanie je moja záľuba. Písanie o autách či motorkách je nie len záľubou, ale mojim životným cieľom. Preto sa snažím a budem snažiť zdokonaľovať sa každým novým článkom, aby som bol najlepší v tom, čo robím.

  Súvisiace články

  Pridaj komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

  Back to top button