Automobily

Nový obytný voz na obzore! Ako bude vyzerať budúcnosť obytňákov?

Thor Vision Vehicle

O elektrifikácii automobilov aj v iných oblastiach ako len v osobnej doprave, si už píšeme nejaký ten čas. Elektrifikácia sa čoraz viac dotýka aj iných, menej populárnych, no stále zaujímavých modelov, ktoré sú vo veľkom využívané aj na iný účel ako len na odvezenie sa z bodu A do bodu B v čo najkratšom čase. Zaujímavými modelmi, ktoré sa každým dňom viac a viac elektrifikujú, sú obytné vozy. Posledným modelom, ktorý sa len nedávno objavil vo vlnách internetu, je Thor Vision Vehicle. Elektrické obytné vozidlo pre náročnejších zákazníkov. Vyzerá veru zaujímavo.

 

Thor Industries ponúka širokú paletu riešení pre cestovateľov…

Thor Vision Vehicle je teda elektrické obytné vozidlo, ktoré ponúka na jedno nabitie veľmi slušný dojazd 480 kilometrov.

Americký výrobca konceptu Thor Vision Vehicle verí, že pri čoraz väčších tlakoch na znižovanie emisií a ochranu životného prostredia zaujme veľkú skupinu cestovateľov-karavanistov, ktorí sa radi preháňajú vo svojich RV-čkach naprieč Amerikou. Hoci je Thor Vision Vehicle len koncept, jeho spracovanie je veľmi realistické a nedivili by sme sa, keby sme ho možno už budúci rok mohli stretnúť na našich zaoceánskych potulkách.

Thor Vision Vehicle je teda elektrické obytné vozidlo, ktoré ponúka na jedno nabitie veľmi slušný dojazd. 480 kilometrov je síce na státisícoch kilometrov amerických ciest v podstate zanedbateľné číslo, no pre svet karavanov a konkrétne elektrických karavanov, je to naozaj úctyhodný údaj. Okrem celkom pôsobivého, no stále konzervatívneho výzoru, ponúkne celkom luxusný interiér, ktorý vie zaujať aj náročného karavanistu. Nechýba digitálny kokpit, výsuvná plochá telka, ovládanie vďaka “Alexe”, ako aj ďalšie novodobé systémy zaručujúce čo najnižšiu spotrebu a čo najefektívnejšie zaobchádzanie s elektrickou energiou.

Úplným stropom elektrického karavanu je jeho schopnosť dobíjania sa vďaka palivovému článku. Môže sa stať, že na tisíckilometrovej trase zle prepočítate kilometre dojazdu s najbližšou dobíjacou stanicou. V najhoršom scenári ostanete stáť a budete odkázaní na pomoc zvonku. S konceptom Thor Vision Vehicle sa vám to nestane. Vo svojich útrobách schováva palivový článok, ktorý dodá automobilu energiu keď ju bude najviac potrebovať. Kedy by sa mohol zaujímavý stroj dostať na cesty je zatiaľ neznáme. Podľa jeho realistického stvárnenia je však možné, že na tento elektrický obytňák nebudeme veľmi dlho čakať.

Zdroj: Thor Industries Official YouTube Channel

Andrej Bivan

Autá som mal rád už ako dieťa. Nebola značka, ktorú by som nepoznal. Táto láska k autám pretrvala dodnes. Na autá sa mi však už nestačí len pozerať. Chcem v nich sedieť, jazdiť a počúvať ich motor. To je tá najlepšia hudba pre moje uši.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button