Automobily

Nový kabriolet Mercedes-AMG G63 dostane samovražedné dvere a cenovku 1,3 milióna dolárov

Mercedes-AMG G63

Mercedes-Benz vo svojej nekonečnej vynaliezavosti nikdy nevyrobil sériový kabriolet Triedy G upravený svojou športovou divíziou AMG. Najbližšie bol tejto myšlienke v roku 2013, keď na cesty vypustil model G500 Final Edition s 388-koňovým motorom V8 s prirodzeným nasávaním. Refined Marques, zákazkový úpravca luxusných automobilov z Nemecka, sa rozhodol vyplniť medzeru na trhu vlastným kabrioletom triedy G s označením AMG, doplneným sadou exkluzívnych samovražedných zadných dverí.

Tento Mercedes bol najskôr modelom pre syna…

Vlastník modelu s farbou China Blue, ktorý vidíte na fotografiách v tomto článku, už na neho dostal ponuku viac ako dvojnásobku počiatočnej ceny.

Kabriolet Mercedes-AMG G63 od Refined Marques je jedným z 20-tich zákazkových výtvorov, ktorý ako svoj základ používa nový Mercedes G63 s 577-koňový motor V8 s dvojitým turbodúchadlom. Zatiaľ čo materiál a štýl strešnej krytiny je rovnaký ako pri dvojdverovej edícii Final Edition, nemecká tuningová spoločnosť pridala dvojicu menších dverí pre zadných pasažierov pre ich ľahšie nastupovanie a vystupovanie. Generálny riaditeľ spoločnosti Rafined Marques, Ahmed Al Bakry hovorí, že pôvodne boli zadné dvere navrhnuté tak, aby sa otvárali tradične, ako na bežnej triede G. “Potom som povedal nie, urobme  samovražedné dvere, čo uľahčí prístup veľkým cestujúcim,” hovorí Al Bakry.

Al Bakry tiež spomenul, že americká supermodelka – ktorú odmietol menovať – mu zavolala hneď, ako sa dozvedela o novom kabriolete G63, a sťažovala sa na zadné sedadlá svojho súčasného G-Cabrio, z ktorých bolo také ťažké dostať sa von, že si roztrhla šaty a zlomila podpätky. Ponúkla sa, že si kúpi prvý exemplár zobrazený naprvých fotografiách. Uspokojiť sa však bude musieť s niektorým iným z 20-tich exkluzívnych modelov.

Zaujímavosťou je, že tento kabriolet G63 mal byť pôvodne jediným modelom, ktorý nemal poputovať do predaja. Al Bakry hovorí, že nápad dostal od svojho syna. “Má model G-Brabus, ktorý som pre neho vyrobil a je to unikát,” hovorí Al Bakry.“Jedného dňa sme išli spolu v premávke a on sa ma spýtal: Baba, prečo neurobíš model s mäkkou otvárateľnou strechou a malými zadnými dverami, aby som mohol do auta ľahšie nastúpiť a vystúpiť? A to ma zaujalo.Počas procesu vývoja Al Bakry povedal svojim priateľom a klientom – väčšinou veľmi bohatým zberateľom z Blízkeho východu – informácie o tomto aute. Prirodzene, všetci chceli jeden unikátny kabriomodel G do svojej zbierky. Z jednorazovky sa teda stala jedna malá séria 20 modelov. 

Aj napriek tomu, že tento kabriolet G63 nie je továrenským produktom, nemyslite si, že ide o narýchlo zbúchaný provizórny “črep”. Spoločnosti Rafined Marques trvalo až 18 mesiacov vývoja, kým bolo toto špeciálne vozidlo pripravené. Al Bakry hovorí, že jeho klienti by neprijali nič horšie ako továrenskú kvalitu alebo lepšiu. Hotový výrobok dokonca predstavil bývalému šéfovi kontroly kvality v Mercedes-Benz, ktorý ani po hodine hľadania nenašiel na modeli jedinú chybu.

Prirodzene, väčšina z 20-tich plánovaných exemplárov bola predaná ešte predtým, ako ich vôbec oznámil svetu. Ak teda chcete jeden z týchto špeciálnych G-Wagenov, budete si ho musieť kúpiť z druhej ruky, ak sa ho vôbec niekedy bude niekto z 20-tich šťastlivcov v budúcnosti chcieť zbaviť. Nečakajte však, že bude lacnejší. Al Bakry hovorí, že vlastník modelu s farbou China Blue, ktorý vidíte na fotografiách v tomto článku, už na neho dostal ponuku viac ako dvojnásobku počiatočnej ceny, ktorá je neuveriteľných 1,3 milióna dolárov. Ponuku aj napriek tomu odmietol.

Ján Ondrovčík

Motoristická žurnalistika nie je len prácou. Je poslaním. Je plná nových podnetov, informácií, skúseností. Je ľahké sa stratiť v množstve informácií no o to ťažšie je sa v nich vyznať. Ja sa snažím byť odborníkom na automobily, motocykle a motorizmus ako celok.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button