Automobily

Larte Design si myslí, že BMW XM nevyzerá dostatočne výstredne! Preto sa s ním pohral

BMW XM Larte Design

BMW XM si žije vo svojom vlastnom svete, v preplnenom segmente výkonných SUV-čiek. Vo svojej štandardnej továrenskej verzii však nie je až tak pohodlné na to, aby to bolo skvelé luxusné auto, a nie je dosť športové na to, aby to bolo to pravé auto z rodiny M. Po dizajnovej stránke tiež vyzerá tak, akoby pochádzalo z inej planéty. Nám sa však veľmi páči a nie sme jediní. Larte Design sa však rozhodol pridať ešte viac exkluzivity a jedinečnosti do tohto zaujímavého bavorského modelu.

Po šiestich mesiacoch inžinierskeho a dizajnérskeho úsilia Larte Design odhaľuje svoj doteraz najambicióznejší projekt. Vozidlo, ktoré vidíte na fotkách, je v skutočnosti model BMW XM Label (predtým známy ako XM Label Red ), z ktorého bude vyrobených len 500 kusov. Má výrazný exteriér Frozen Carbon Black, a mnoho ďalších vizuálnych vylepšení.

Limitovaná edícia úprav BMW XM od Larte bude stáť slušný balík…

Profil vozidla zvýrazňujú 23-palcové kované kolesá s červeným lemovaním.

Tuningová súprava od Larte je celá postavená z karbónu a pozostáva zo 17-tich dielov. Proces úpravy XM-ka zahŕňa vytvorenie hlineného modelu vozidla v životnej veľkosti, po ktorom nasleduje starostlivá tvorba uhlíkových vlákien a niekoľko stupňov spracovania pred lakovaním vo výrobnom závode spoločnosti. Vonkajšie vylepšenia zahŕňajú zákazkovú kapotu s agresívnym dizajnom, predný dvojdielny splitter, výraznú masku chladiča vo farbe Toronto Red, výrazné bočné lišty, predlžovače blatníkov a výkonný difúzor s prispôsobenými karbónovými koncovkami výfuku.

Profil vozidla ešte zvýrazňujú 23-palcové kované kolesá s červeným lemovaním. Jedným z charakteristických prvkov firmy  Larte sú dvojité brzdové svetlá, ktoré sú hladko integrované do hlavného osvetlenia a dopĺňajú prvky limitovanej edície Toronto Red. Šesťhranné dvojité výfukové potrubie vzadu s koncovkami z uhlíkových vlákien, dvojité spojlery na veku kufra a horný športový spojler prispievajú k ešte agresívnejšiemu vzhľadu SUV.

Pod kapotou, kde je umiestnený 4,4-litrový motor V8, nevidno žiadne vylepšenia. V modeli XM Label motor generuje výkon 748 koní, ktoré postačujú na šprint z 0 na 100 km/h len za 3,8 sekundy. Upgradovacia súprava Larte stojí približne 46 450 dolárov a obsahuje všetky vonkajšie komponenty vrátane predlžovačov kapoty a blatníkov. Súpravu vlastných 23-palcových kolies je možné získať za ďalších 9 400 dolárov.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button