Automobily

Nový elektrický koncept kabrioletu Polestar O2 + VEĽKÁ GALÉRIA

Polestar O2

Nový koncept Polestar O2 nadväzuje na staršiu víziu s menom Precept. Oba koncepty mali a majú za úlohu ukázať motoristom cieľ budúceho smerovania značky. Polestar, ktorý patrí pod značku Volvo, sa vyznačuje veľmi zaujímavými a prémiovými modelmi. Ak by sa z konceptu O2 stal produkčný elektrický kabriolet, bol by to veľmi silný konkurent tradičných európskych značiek. Dočkáme sa pretavenia vízie aj do produkcie?

Polestar O2 so súkromným kameramanom…

Súkromný dron je umiestnený v zadnej časti vozidla. Odtiaľ sa dokáže vzniesť a natáčať vašu jazdu, ako súkromný kameraman a to až do rýchlosti 90 km/h.

Dvojdverový elektrický kabriolet s koncepciou 2+2 so sklopnou pevnou strechou vyvinula automobilka pre potešenie svojich fanúšikov. Rovnako chcela poukázať na fakt, že momentálny trend predpovedá športovým automobilom elektrickú budúcnosť. Avšak elektromobilita nemusí byť divná, čo sa dizajnu týka. Môže byť aj pôsobivá, atraktívna a emotívna. Taký je aj koncept modelu Polestar O2.

Vo vnútri je koncept Polestar O2 celkom minimalistický, jednoduchý a tvarovo uhladený. Stredobodom prístrojovej dosky je 15-palcová, vertikálne orientovaná, obrazovka infotainmentu. Sedačky sú potiahnuté kožou. Kým na predných dvoch si pasažieri užijú dostatok priestoru na nohy a celkovo na sedenie, na zadnej dvojici sa pohodlne odvezú asi len dve menšie deti, či pár športových tašiek. Zaujímavosťou konceptu je súkromný dron, ktorý je umiestnený v zadnej časti vozidla. Odtiaľ sa dokáže vzniesť a natáčať vašu jazdu, ako súkromný kameraman. Automobil dokáže sledovať až do rýchlosti 90 km/h. Informácie o drone ako aj z drona, sa zobrazia na veľkom displeji infotainmentu.

Konštruktéri konceptu Polestar O2 si dali záležať aj na ekologickosti modelu. Vďaka kombinácii rôznych materiálov ako napríklad hliník použitý na platformu či recyklované plasty na časti interiéru, sa tento automobil po skončený svojej životnosti bude dať do veľkej miery zrecyklovať. Hliníková platforma je rozdelená na niekoľko častí, ktoré po prípadnej nehode bude môcť servis jednoducho vybrať, zrecyklovať a nahradiť novými.

Nový koncept Polestar O2 je dnes síce len predlohou budúcich modelov, no ak by sa stal produkčným autom, Polestar by s ním krok vedľa určite nespravil Dnes však môžeme potvrdiť, že predchádzajúci koncept Precept príde v produkčnej verzii ako model Polestar 5 a to už v roku 2024.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button