Motocykle

Nová verzia adventúrky DesertX od Ducati sa volá Discovery

Ducati DesertX Discovery

Od júla tohto roka bude k dispozícii ďalší modelový variant Ducati Enduro DesertX – červeno-čierny DesertX Discovery s hliníkovými kuframi a ďalšou dobrodružnou doplnkovou výbavou.

Ducati DesertX sa začala predávať v roku 2022, nie v typickej červenej, ale v bielej farbe. Ducati týmto odkazuje na legendárnu Cagivu Elefant vo výbave „Lucky Explorer“, ktorá bola poháňaná dvojvalcom práve od Ducati. Ducati DesertX Rally nasledovala v januári 2024 ako vyslovene športový modelový variant s väčším zastúpením červenej farby namiesto bielej. A od júla 2024 sa na trh dostane tretia verzia, ktorá sa volá Ducati DesertX Discovery.

Ducati DesertX Discovery s dobrodružným vybavením…

Nová Ducati DesertX Discovery bude dostupná od júla.

„Thrilling Black/Ducati Red“ je farebná kombinácia pre novú Ducati DesertX Discovery, a teda čierno/červené prevedenie. Nie je to však len to, čo robí DesertX Discovery jedinečným, ale je to hlavne množstvo dobrodružného vybavenia nielen na pevné cesty, ale aj do terénu.

2 hliníkové bočné kufre a hlavný stojan…

Nová Ducati DesertX Discovery prichádza predovšetkým s hliníkovými kuframi a nosným systémom – typickým pre adventúrky. Robustné boxy ponúkajú spolu 76 litrov objemu batožinového priestoru (35 litrov vpravo, 41 litrov vľavo). Prax ukázala, že súčasťou rozšírenej výbavy Discovery je aj hlavný stojan, čo je praktické v mnohých situáciách.

Inzercia Odťahová služba Rečičár

Padacie rámy, chrániče a vyhrievané rukoväte…

Ducati DesertX Discovery je tiež vybavená padacími rámami z oceľových trubiek, chráničmi motora a mriežkami chladiča vyrobenými z hliníka, ako aj chráničmi rúk – blastrami. Okrem toho sú rukoväte vyhrievané pre chladnejšie dni a čelné plexi je o niečo vyššie. Ducati zatiaľ neprezradila, s akou hmotnosťou pri modeli DesertX Discovery počítať. Bez príplatkovej výbavy a bez paliva v 21-litrovej nádrži váži DesertX podľa Ducati 210 kilogramov. Odhaduje sa, že Discovery váži s plnou nádržou okolo 250 kilogramov.

Ducati DesertX Discovery už od 19 390 eur…

Nová Ducati DesertX Discovery bude dostupná v predajniach od júla 2024 a od 19 390 eur (na nemeckom trhu). Vďaka tomu je o 2 600 eur drahšia ako biela štandardná verzia DesertX (od 16 790 eur dostupná od júna 2024). Ducati už ponúka výbavu montovanú z výroby ako originálne príslušenstvo, samostatne alebo v balíkoch. S príslušnými paketmi (cestovný a off-road), sa cena bieleho DesertX zvyšuje na 20 670 eur, čo v porovnaní s novinkou Discoveri prikláňa misky váh práve na stranu najnovšej verzie.

Ducati DesertX – základné a technické údaje…

Čierno-červená Ducati DesertX Discovery preberá motor a podvozok nezmenený z bielej štandardnej verzie. S týmito technickými údajmi, známymi od roku 2022, vodou chladeným motorom V2 s uhlom valcov 90 stupňov a objemom 937 cm3, so 4 desmodromicky riadenými ventilki na valec a maximálnym výkonom 110 k (81 kW) pri 9 250 ot./min a krútiacim momentom 92 Nm pri 6 500 ot./min., je nová verzia dokonale pripravená na vyštartovanie za dobrodružstvom. 6-stupňová prevodovka je kombinovaná s quickshifterom. Komponentom z modelu DesertX zodpovedá aj oceľový trubkový rám a hliníkové zadné kyvné rameno, ako aj tlmič a upside-down teleskopická vidlica od Kayaba (KYB).

Cestovné enduro s výkonom 110 koní…

Zdvih odpruženia Ducati DesertX, 230 mm vpredu a 220 mm vzadu, ako aj bezdušové kolesá s krížovými lúčmi s hrubými pneumatikami s rozmermi 90/90-21 vpredu a 150/70-18 vzadu sú „skutočne enduro“. Výška športového sedadla je až 875 mm. Nechýba samozrejme Bosch ABS, protišmykový systém a ďalšie asistenčné systémy, ako aj 5-palcový farebný displej a lítiová batéria.

Milan Machaj

Písanie je moja záľuba. Písanie o autách či motorkách je nie len záľubou, ale mojim životným cieľom. Preto sa snažím a budem snažiť zdokonaľovať sa každým novým článkom, aby som bol najlepší v tom, čo robím.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button