Motocykle

Nolan prichádza s novou športovou integrálkou N60-6 Sport

Nolan N60-6 Sport

Talianska značka prilieb Nolan je na trhu už nejaký čas a vždy bola o prilbách za dobrú cenu, ktoré ponúkajú prémiové funkcie a prvotriednu ochranu. Pre športových pouličných jazdcov si Nolan v súčasnosti pripravil novú verziu integrálnej prilby N60-6, ktorá sa prvýkrát dostala na trh v roku 2022, čo znamenalo vstup značky do bezpečnostného štandardu ECE R22.06. Jej nová verzia dostala názov Sport a je inšpirovaná motoršportom.

Nolan ponúka veľa muziky za rozumné množstvo peňazí…

Nolan ponúka prilbu N60-6 Sport s veľkosťami od 2XS až po 3XL.

Keďže je tu rok 2024 a jazdecká sezóna hneď za rohom, Nolan predstavil svoj najnovší prírastok do radu N60-6 s názvom Sport. Ako ste už z názvu pravdepodobne uhádli, N60-6 Sport je v podstate športovejší pohľad na prilbu N60-6, o čom svedčia aj estetické doplnky, z ktorých najpozoruhodnejší je veľký spojler na zadnej strane. Pod povrchom však prilba inšpirovaná pretekmi nie je a nie je ani navrhnutá pre trať. Skôr môžeme o nej povedať, že je ideálna na ulicu do sedla ostrého streetfightera.

Pokiaľ ide o jeho konštrukciu, Nolan N60-6 sa vyznačuje polykarbonátovým plášťom značky Lexan. Toto základné prevedenie však kompenzuje nespočetným množstvom funkcií, z ktorých v neposlednom rade je UltraWide plexy s ochranou proti poškriabaniu. Nolan prihodil fóliu proti zahmlievaniu Pinlock, ako aj výsuvnú slnečnú clonu VPS pre slnečné dni. Aby bola vaša hlava chladná v teplom počasí, N60-6 Sport, rovnako ako štandardná N60-6, sa môže pochváliť ventilačným systémom Airbooster Technology, ktorý využíva veľké prívody vzduchu vpredu a odsávače vzadu umiestnené pod spojlerom.

Keď sa presunieme do vnútra prilby, nájdeme v nej antibakteriálnu vložku Clima Comfort zloženú z odnímateľných lícnych vypchávok a korunky. EPS pena bola navrhnutá aj na umiestnenie okuliarov a antivírový podbradník prispieva k tichu v  prilbe. Ako už bolo spomenuté, N60-6 Sport v skutočnosti nie je pretekárska replika prilby, ale skôr pouličná prilba, o čom svedčí skôr použitie mikrometrickej rýchloupínacej pracky.

Pokiaľ ide o ceny a dostupnosť, mali by ste sa poradiť s najbližším predajcom, pretože ceny sa môžu v jednotlivých regiónoch líšiť. V Európe však nová prilba začína na 249,99 eurách. Rovnako ako väčšina prilieb, aj luxusné grafické prevedenia zovňajšku si vyžadujú prémiovosť, vďaka čomu sa model najvyššej rady predáva za 279,99 eur. Okrem toho skutočnosť, že táto nová prilba spĺňa normy ECE R22.06, znamená, že sa dodáva v optimalizovaných veľkostiach. Tu Nolan ponúka široký výber s veľkosťami od 2XS až po 3XL.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button