Automobily

Nie je Corvette ako Corvette! Čínsky BYD použil slávne meno pre nové SUV

BYD Corvette 07

Ihneď ako sa povie Corvette, každému milovníkovi automobilov napadne americký muscle car v niektorom z jeho prevedení. Či už je to oldtimer zo šesťdesiatych či sedemdesiatych rokov, alebo najnovšie ostré rakety, stále je toto meno spojené s neskrotným športiakom. Ako by ste však zareagovali, keby ste počuli, že si meno Corvette privlastnilo čínske SUV? Spoločnosť BYD práve auto s takýmto názvom predstavila verejnosti. Nevyzerá vôbec zle, no na americký športiak asi nemá. Alebo sa mýlime?

BYD zahájil veľkú modelovú ofenzívu…

Model BYD Corvette 07 je plug-in hybridným SUV-čko, ktorého rozmery sú 4820 mm na dĺžku, 1920 mm na šírku a 1750 mm na výšku.

Rozrastajúca sa rodina čínskych modelov značky BYD predstavuje svetu nové plug-in hybridné SUV, ktoré na svojom trhu označuje znakmi  护卫舰. Práve preto, že pri svojich modeloch nepoužíva klasickú abecedu, ale svoje znaky, môže si automobily nazývať ako sa jej len zachce bez toho, aby musela riešiť licenčné zmluvy. A tak mohol vzniknúť aj model, ktorý by sa v preklade označil ako Corvette 07.

Model BYD Corvette 07 je plug-in hybridným SUV-čko, ktorého rozmery sú 4820 mm na dĺžku, 1920 mm na šírku a 1750 mm na výšku. Rozmerovo sa postaví vedľa modelu BYD Tang. Oficiálne sa predstaví na domácom autosalóne v Changdu. Exteriér modelu zaujme hlavne špecifickým svetelným podpisom, ktorý okrem tenkých línií denného svietenia ponúkne aj osvetlené logo v maske a ornamenty, pripomínajúce čínsky uzol. Kľučky auta sú výsuvné, čo prispieva tak futuristickému dizajnu, ako aj vylepšenej aerodynamike.

BYD Corvette 07 dostal aj zadný spojler, ktorý dokonale dopĺňa zvažujúcu sa strechu. Štýlové disky kolies sa budú dať objednať tak s priemerom 19, ako aj 20-palcov. Z kabíny vieme len podľa uniknutých snímok identifikovať tabletový displej infotainmentu, ako aj decentný digitálny prístrojový štít. O displeji infotainmentu sme našli ešte informácie, že jeho uhlopriečka by mala byť 15,6-palca a mal by byť dokonca aj otočný. Dostane údajne aj 5G konektivitu.

Srdcom čínskeho SUV so zvučným menom BYD Corvette 07 bude 1,5 litrový, turbom prepĺňaný, motor, ktorého výkon žiaľ so svalnatým menom nekorešponduje. Je to len 102 kW a na tak veľký automobil je to poriadne slabý agregát. Spriahnutý však bude s elektromotorom, ktorý bude na prednú nápravu doručovať ďalších 145 kW. Čínska značka BYT však už uvažuje aj o výkonnejšej verzii, ktorá by dostala 150 kW elektromotor k zadnej náprave. O bližšie informácie o novinke BYD Corvette 07 sa s verejnosťou BYD podelí po oficiálnej premiére na autosalóne v čínskom meste Changdu.

Milan Machaj

Písanie je moja záľuba. Písanie o autách či motorkách je nie len záľubou, ale mojim životným cieľom. Preto sa snažím a budem snažiť zdokonaľovať sa každým novým článkom, aby som bol najlepší v tom, čo robím.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button