Automobily

Nemecký úpravca Klassen opancieroval Rolls-Royce Cullinan +VEĽKÁ GALÉRIA

Klassen Rolls-Royce Culinan RCR_9001 VR6

Rolls-Royce Cullinan je SUV britskej aristokratickej značky, ktoré sa snaží upútať klientelu, ktorá miluje luxusné automobily, no namiesto limuzín či športiakov by osedlala niečo praktickejšie. A tým je presne Cullinan. Ak však chcete jazdiť na tomto automobile v nepokojných častiach sveta, alebo sa bojíte o svoj život viac ako väčšina normálnych ľudí, nemecký úpravca Klassen pripravil pre vás ten správny stroj. Opancierovaný Rolls-Royce Cullinan z Dielne Klassen neprestrelí ani AK-47 a do vzduchu ho nevyhodí ani nálož. Nie nadarmo je jeho bezpečnostný štandard CEN 1603 na úrovni BR6.

Cenovka luxusného opancierovaného SUV vás posadí…

O pohon opancierovaného luxusného SUV sa postará dvanásťvalcový agregát s objemom 6,75 litra a výkonom 420 kW s maximálnym krútiacim momentom 850 Nm.

Luxusné SUV Rolls-Royce by vďaka úprave od nemeckej dielne Klassen mal odolať strelám z pušky s rážou 7,62 x 51 a súčasne aj simultánnemu výbuchu až dvojice ručných granátov DM51. Zdá sa to na luxusné auto až neuveriteľné? Existujú klienti, ktorí potrebujú presne toto a možno aj ešte niečo navyše. Akurát obrnené transportéry neposkytnú ani “L” z luxusu, akým sa vyznačuje špeciálne upravený Rolls-Royce Cullinan.

Nemecký úpravca Klassen vybavil celú karosériu luxusného SUV inovatívnym nepriestrelným pancierom z ľahkých  materiálov, ktoré nechráni len bočné časti automobilu, ale aj strop a samozrejme podvozok. Nechýba ani nepriestrelné sklo, zosilnené madlá dverí či systém hasenia požiaru vo vnútri i zvonku automobilu. Automobil dostal aj vlastnú sirénu, výstražné svetlomety a komunikačné vybavenie. Bodvozok prešiel výraznými zmenami, ktoré ho robia nielen odolným voči výbuchom ale aj dostatočne odolným na odvezenie oveľa ťažšieho “nákladu” v podobe pancierovej konštrukcie v porovnaní so štandardným civilným modelom. V podbehoch sa nachádzajú odolné kolesá s pneumatikami run-flat a špeciálne upravenými brzdami.

Vo vnútri automobilu je o niečo menej luxusných vymožeností v porovnaní so špeciálnou Klassen úpravou civilného neopancierovaného modelu Rolls-Royce Cullinan. Chýba napríklad hviezdny obloha na strope Starlight či niekoľko ďalších drevených či pochrómovaných častí. Tiež to nenájdeme zbytočné drahé kovy. Avšak nechýbajú displeje infotainmentu, obrazovky multimediálneho systému a dokonca, vďaka predĺženému rázvoru a dlhšej karosérii tu môžeme sklopiť zadné operadlá do kufra a vytvoriť tak luxusnú koženú posteľ.

O pohon opancierovaného luxusného SUV sa postará štandardný dvanásťvalcový agregát z dielne BMW s objemom 6,75 litra a výkonom 420 kW s maximálnym krútiacim momentom 850 Nm. Oproti štandardnému modelu je o niečo pomalší čo však zodpovedá jeho vyššej hmotnosti kvôli špeciálnym úpravám. O koľko je ťažší zatiaľ úpravca neprezradil. Zahraničný neoficiálny zdroj uvádza cenu pancierového modelu Klassen Rolls-Royce Cullinan 833 000 eur no my si myslíme, že cenovka tohto predĺženého odolného luxusného SUV bude ešte vyššia. Oficiálne Klassen cenu tohto stroja neuvádza rovnako ako aj ďalšie technické údaje. Tie poskytne len serióznemu záujemcovi, ktorý prejaví o tento automobil záujem.

Andrej Bivan

Autá som mal rád už ako dieťa. Nebola značka, ktorú by som nepoznal. Táto láska k autám pretrvala dodnes. Na autá sa mi však už nestačí len pozerať. Chcem v nich sedieť, jazdiť a počúvať ich motor. To je tá najlepšia hudba pre moje uši.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button