Automobily

Návrat ku športiakom? Britská značka odhaľuje odvážny koncept!

MG Cyberster Concept

Automobilovú značku z ostrovov, MG, poznáme hlavne z histórie motoršportu. Britské športiaky s hrdým znakom MG bojovali v tých najťažších pretekoch a zbierali úspechy. Éra úspechov však pominula ešte v minulom storočí a značka MG sa potácala v neistote. Prišiel však rok 2006 a MG sa dostalo pod krídla čínskeho koncernu SAIC Motor Corporation. Na trh prinieslo SUV-čka a mestské kompakty. Dnes však prichádzajú z odvážnym konceptom, ktorý by mohol predznamenať návrat k tvorbe jedinečných športiakov.

Návrat ku koreňom…

V prípade príchodu do produkcie to bude elektromobil s dojazdom až 800 kilometrov.

Nový prepracovaný koncept speedster MG Cyberster sa odhaľuje na prvých snímkach. Dizajn vychádza z britských športových špeciálov minulého storočia. MG Cyberster okrem odkazu na predkov odkazuje rôznymi detailmi aj na svoj britský pôvod. Najbadateľnejším dôkazom sú zadné LED svetlomety s líniami britskej vlajky. Speedster pôsobí uhladeným dojmom a jeho dravý vzhľad dokonale dokresľujú aerodynamické doplnky či spojlery. Kompletné odhalenie automobilu je pripravované na tento rok na aprílovom autosalóne v Šanghaji.

Interiér konceptu je zatiaľ až veľmi futuristický na to, že by sa mohol pretaviť do sériovej výroby. Je však veľmi pozitívnou predlohou toho, ako by mohol sériový športiak v budúcnosti vyzerať. Nechýba množstvo displejov či neobvykle tvarovaný volant.

MG veľa ďalších detailov neprezradilo. Načo by aj. Stále sa jedná o koncept a bližšia technická špecifikácia by v tomto štádiu bola zbytočná. Vieme však, že v prípade príchodu do produkcie to bude čisto elektrický automobil s dojazdom až 800 kilometrov a stovku pokorí údajne za menej ako tri sekundy. Čínsky koncern premýšľa už aj nad možnosťou financovania výroby cieľavedomého športiaku. Na stole je možnosť crowdfoundingu, teda možnosti, kde sa spoja rôzny investori a rôznymi čiastkami prispejú na vývoj a výrobu modelu MG Cyberster a teda na finálnu realizáciu tohto projektu. Či táto možnosť bude tá správna a dovedie projekt do finále je veľmi otázne. Veríme však, že sa značke MG blýska na lepšie časy a uvidíme jej znak opäť na “nosoch” suverénnych športiakov.

Zdroj: topgear.com

Milan Machaj

Písanie je moja záľuba. Písanie o autách či motorkách je nie len záľubou, ale mojim životným cieľom. Preto sa snažím a budem snažiť zdokonaľovať sa každým novým článkom, aby som bol najlepší v tom, čo robím.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button