Automobily

Brutálny Wrangler z japonskej dielne

Liberty Walk LB-Works Fairline

Od japonskej “garáže” Liberty Walk sme zvyknutí na monštruózne prerábky superšportových automobilov. Podľa jej posledných výtvorov však pozorujeme, že sa japonský konštruktéri nezľaknú ani takých strojov ako je napríklad Jeep Wrangler. Ich posledný výtvor dostal označenie LB-Works Fairline a je to naozaj diabolský of-road s namosúreným divokým pohľadom.

Ako prvé nás pri pohľade na LB-Works Fairline doslova vyplaší zamračená predná maska s obrovským logom LBWK. Oceľový nárazník, prídavné LED-svetlá, karbónové rozšírené blatníky… To je len malá ochutnávka vylepšení, ktoré japonská spoločnosť vložila do jedinečného off-roadu. Prahy dostali masívne nášľapy, dvere boli očesané od skla no umocnené ďalším masívnym plechom. Armádna sieť zakrýva priestor strechy. Zadná časť je vybavená rezervou ako aj oceľovým nárazníkom.

Lacnejší na domácom trhu…

V Amerike bude stáť botykit o viac ako 30% viacej ako na domácom japonskom trhu.

Cena kompletnej prestavby zverejnená nebola. Čo však s istotou vieme, je cena nevšedných častí bodykitu. Tak napríklad prednú masu kúpite za 315 400 jenov, čo je v prepočte zhruba 2420 eur. Karbónové blatníky dostanete samostatne za 88 000 jenov čo je v prepočte 680 eur. Ak sa rozhodnete tak pre masku ako aj pre karbónové blatníky, spoločná cena tohto vylepšenia bude stáť v jednej sade 403 400 jenov (3100 eur), čo sa oplatí viac ako kupovať vylepšenia po častiach. Tieto ceny sú však platné na domácom japonskom trhu. V iných častiach sveta si za ne priplatíme v priemere o 35% viac.

Ján Ondrovčík

Motoristická žurnalistika nie je len prácou. Je poslaním. Je plná nových podnetov, informácií, skúseností. Je ľahké sa stratiť v množstve informácií no o to ťažšie je sa v nich vyznať. Ja sa snažím byť odborníkom na automobily, motocykle a motorizmus ako celok.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button