Info

Najlacnejšie nové autá na trhu! Čo kúpite do 10 000 eur?

Predaj automobilov aj napriek koronakríze nestagnuje. Automobilky sa snažia vydobyť si pozornosť zákazníka rôznymi akciami, špeciálnymi ponukami či zaujímavými financovaniami. Samozrejme stále platí, že za veľa peňazí dostanete veľa muziky. Ako je to však s lacnejšími novými modelmi, ktorých cenovka neprekročí hranicu 10 000 eur? Nájde sa aj medzi zástupcami tejto cenovej kategórie naozaj výhodný a slušne vybavený automobil? My sme sa rozhodli spraviť veľký rešerš nových modelov, ktoré na našom trhu dokážete kúpiť práve do sumy 10 000 eur…

Dacia Sandero Open a Arctica (7960 a 8610 eur)

Rumunská značka vo svojej ponuke modelov stále disponuje automobilmi, ktoré je možné kúpiť do 10 000 eur. Oproti minulému roku sa však táto ponuka zmenšila. Staršia verzia modelu Sandero ponúkne vo výbave Open za 7960 eur oceľové kolesá, nárazníky vo farbe karosérie, ABS, EBV, AFU, ESC, ASR, CSV. Tiež asistenta rozjazdu do kopca, kontrolu tlaku v pneu, 2 airbagy vpredu ako i bočné airbagy, ISOFIX, LED denné svietenie, hmlovky, centrálne uzamykanie či elektrické ovládanie predných okien. Nechýba ani sada na opravu defektu či dokonca autorádiu s MP3 a Bluetooth.  Vyššia výbava Arctica za 8610 eur ponúkne navyše aj manuálnu klimatizáciu, elektricky nastaviteľné a vyhrievané vonkajšie spätné zrkadlá, palubný počítač či B-stĺpiky v čiernej farbe. Obe výbavy v spomenutých cenách budú disponovať motorizáciou SCe 54, jednolitrovým atmosférickým trojvalcom s výkonom 73 koní.

Dacia Sandero Access a Essential (8900 a 9700 eur)

Model Dacia Sandero v novej verzii je tiež k dispozícii do 10 000 eur a to tiež v dvoch výbavách Access a Essential. Obe výbavy disponujú motorizáciou SCe 65 a teda litrovým atmosférickým trojvalcom. Vo výbave Access za 8900 eur dostanete napríklad 15-palcové plecháče s puklicami, štandardné bezpečnostné prvky ako ABS, ESP, E-CALL, predné airbagy vodiča a spolujazdca, bočné a hlavové airbagy či ISOFIX systém. Nechýba ani kontrola tlaku v pneumatikách a sada pre opravu pneumatík. Systém Štart/Stop, ako aj obmedzovač rýchlosti či elektricky ovládané predné okná. LED-denné svietenie, LED stretávačky či svetelný senzor taktiež nechýbajú v tejto výbave. Vyššia výbava Essential za 9700 eur dostala navyše nárazníky vo farbe karosérie, tempomat, centrálne zamykanie, bezkľúčové otváranie a štartovanie plus multimediálny systém Media Control s DAB rádiom s ovládaním na volante a prepojiteľnosťou cez Bluetooth.

Dacia Dokker Van Ambiance+ (9250 a 9850 eur)

Partner pre biznis do 10 000 eur môže byť napríklad úžitkový VAN Dacia Dokker. Je k dispozícii len vo výbave Ambiance+ kde rozdielna cena je závislá od zvolenej motorizácie. Pod 10 000 je tak k dispozícii motorizácia 1,6 SCe so 102 koňmi a 1,3 TCe rovnako s výkonom 102 koní. Obe motorizácie dostanú za cenu pod 10 000 eur do základnej výbavy oceľové 15-palcové plecháče, čierne bočné ochranné lišty, ABS, EBV, AFU, ESC, ASR, CSV, tiež asistenta rozjazdu do kopca, airbag vodiča, palubný počítač, centrál, manuálna klimatizácia a predprípravu na rádio.

Mitsubishi Space Star Inform “New” (9190 eur)

Nové Mitsubishi Space Star sa predstaví vo výbave Inform za cenu 9190 eur. V základnej výbave ponúkne novému majiteľovi 1.2 litrový atmosférický trojvalec s výkonom 71 koní. Nechýbajú kľúčové prvky ako 6 airbagov, bezpečnostné systémy ABS, ASC, TCL a HSA. Ďalej malý mestský model ponúkne funkciu denného svietenia, zadný strešný spojler, zadné brzdové LED svetlo, 14-palcové plecháče, elektrické ovládanie predných okien, elektricky ovládané spätné zrkadlá, dažďový a svetelný senzor a sadu na opravu defektu.

Mitsubishi Space Star Inform “Old” (9990 eur)

Staršia verzia mestského automobilu Mitsubishi Space Star je stále na trhu s motorom 1.0 MIVEC a s výkonom 71 koní. Za cenu 9990 eur dostanete 6 airbagov, bezpečnostné prvky ABS, ASC, TCL, HSA, manuálnu klimatizáciu, 14-palcové oceľové disky, zadné brzdové LED svetlo, zadný strešný spojler, systém AS&G, elektrické ovládanie predných okien, elektricky ovládané vonkajšie spätné zrkadlá, sadu pre opravu defektu a rádio s CD a MP3.

Citroën C1 Live a Feel (8990 a 9990 eur)

Francúzska značka má v kategórii do 10 000 eur k dispozícii jeden model a to najmenší C1 v dvoch výbavách Live a Feel. Obe verzie ukrývajú pod kapotou 72 koňový jednolitrový trojvalcový agregát VTi 72. Lacnejšia verzia Live za 8990 eur ponúkne  v základe systémy ABS, AFU, REF, ESP, CSC, asistent rozjazdu do kopca, airbagy šoféra, spolujazdca ako aj bočné airbagy, ISOFIX, 14-palcové oceľové disky, lepiacu sadu na opravu defektu, prídavné LED-svetlá, palubný počítač. Drahšia výbava Feel ponúkne navyše aj manuálnu klimatizáciu, autorádio s MP3, Bluetooth a 4 reproduktormi, centrál, elektrické ovládanie predných okien či delené sklopné operadlá zadných sedadiel v pomere 50:50.

Toyota Aygo 2020 X, X+Comfort a X-Play (9090, 9590 a 9990 eur)

Toyota Aygo modelový rok 2020 je stále v ponuke a to aj vo vyšších výbavách s cenovkou pod 10 000 eur. Na výber sú tri výbavy, ktorých cena začne na 9090 eur vo výbave X, pokračuje cenou 9590 eur vo výbave X+Comfort a končí na cene 9990 eur vo výbave X-Play. Jednotlivé výbavy ponúknu záujemcom nasledovné vybrané prvky. X dostane v základe LED denné svietenie a LED zadné svetlá, 14-palcové oceľové disky kolies s puklicami, asistenta rozjazdu do kopca, látkové čalúnenie sedadiel a štandardné bezpečnostné systémy. Vyššia výbava X+Comfort dostane navyše audiosústavu s Bluetooth, USB a 4 reproduktormi a manuálnu klimatizáciu. Výbava X-Play k tomu všetkému, čo ponúkajú predchádzajúce výbavy, dostane aj automatický obmedzovač rýchlosti, 15-palcové oceľové disky s puklicami, elektricky nastaviteľné vonkajšie spätné zrkadlá, vyhrievanie spätných zrkadiel, centrálne zamykanie s diaľkovým ovládaním či volant obšitý kožou.

Toyota Aygo X (9790 eur)

Malý mestský japonský automobil z modelového radu 2021 – Toyota Aygo, je dostupný vo výbave X za cenu 9790 eur s motorom 1.0 VVT-i s výkonom 72 koní. V základe záujemci dostanú LED svetlá pre denné svietenie, LED zadné svetlomety, 14-palcové oceľové disky, manuálnu klimatizáciu, asistent rozjazdu do kopca, látkové čalúnenie sedadiel, audiosústavu so 4 reproduktormi, USB a Bluetooth, multifunkčný volant, zadný spojler, čelné a bočné airbagy, ISOFIX a rôzne bezpečnostné systémy. Nechýba ani imobilizér či trojročná záruka od výrobcu (alebo do 100 000 km).

Fiat Panda (9590 eur)

Obľúbený taliansky model Fiat Panda ponúka vo výbave “panda” za 9590 eur model, ktorý je hybridný. Čo je veľké plus v porovnaní s konkurenciou. Pod kapotou pracuje hybridné ústrojenstvo so spaľovacím agregátom 1.0 FireFly s výkonom 70 koní. V základe ponúkne airbagy vodiča a spolujazdca, okenné airbagy, centrál, Start/Srop systém, elektricky ovládané predné okná, rádio s MP3, USB a 2 reproduktormi, 14-palcové oceľové disky a kit na zalepenie defektu.

Hyundai i10 CLASSIC (9290 eur)

Jednolitrový trojvalcový mestský Hyundai i10 s výkonom 67 koní ponúkne za cenu 9290 eur vo výbave CLASSIC 14-palcové plecháče s puklicami, lepenie na opravu defektu, bezpečnostné systémy ABS, BAS, ESC, VSM, airbagy vodiča a spolujazdca ako aj bočné airbagy, okenné airbagy vpredu aj vzadu, automatické prepínanie diaľkových svetiel, systém sledovania únavy vodiča, automatické tiesňové volanie, ISOFIX, palubný počítač, centrálne zamykanie či rádio s RDS.

Oproti minulému roku sme zaznamenali mierny nárast cien, ktorý viaceré značky vyradil z kategórie automobilov do 10 000 eur. Pre rok 2021 sa tak v ponuke napríklad značiek ako Lada, KIA, Škoda, Volkswagen, Renault či Suzuki neobjavia žiadne modely do 10 000 eur a to ani pri momentálne prebiehajúcich zľavách či akciách. Naše modely s cenami, ktoré sme pre vás pripravili, zodpovedajú momentálnej ponuke, ktorá bola v čase vydania tohto článku aktuálne dostupná na stránkach jednotlivých značiek.

*fotografie sú ilustračné použité z oficiálnych zdrojov

Milan Machaj

Písanie je moja záľuba. Písanie o autách či motorkách je nie len záľubou, ale mojim životným cieľom. Preto sa snažím a budem snažiť zdokonaľovať sa každým novým článkom, aby som bol najlepší v tom, čo robím.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button