Automobily

Najsilnejším prémiovým SUV na trhu je nový Aston Martin DBX707 + VEĽKÁ GALÉRIA

Aston Martin DBX707

Britská značka preslávená agentom 007, Aston Martin, predstavila svoje vrcholové SUV DBX707. Číslovka v názve tohto modelu prezrádza aj počet koní pod jeho kapotou. Vďaka nim je to momentálne najsilnejšie prémiové SUV na trhu. Jeho srdcom je štvorlitrová biturbo V8-ička, vďaka ktorej vypáli z nuly na stovku za 3,2 sekundy. Pôsobivé…

Aston Martin prekonal aj Lamborghini aj Bentley…

Z nuly na stovku Aston Martin DBX707 dokáže vyštartovať za 3,2 sekundy. Jeho maximálna rýchlosť sa zastaví na hranici 310 km/h.

Ako sme už v úvode spomenuli, najnovšie britské SUV Aston  Martin DBX707 je najsilnejším prémiovým SUV-čkom na trhu. Je to vďaka vylepšenému agregátu, s ktorým sa pohrala divízia AMG. Základom je štvorlitrový biturbo osemvalec, ktorého výkon je 707 koní a krútiaci moment 900 Nm. Je to o 157 koní a 200 Nm viac, ako pri základnému modelu DBX. Prenos sily na všetky kolesá zabezpečuje deväťstupňový dvojspojkový automat s mokrými spojkami. Nová prevodovka sľubuje rýchlejšie zmeny prevodov. Systém pohonu všetkých štyroch kolies je doplnený o samosvorný diferenciál na zadnej náprave.

Z nuly na stovku Aston Martin DBX707 dokáže vyštartovať za 3,2 sekundy. Jeho maximálna rýchlosť sa zastaví na hranici 310 km/h. Aston Martin DBX707 je tak nielen najsilnejším prémiovým SUV na trhu (prekonal aj Lamborghini Urus s výkonom 650 koní), ale aj najrýchlejším prémiovým SUV-čkom, lebo v najvyššej rýchlosti prekonal Bentley Bentayga Speed s maximálnou rýchlosťou 306 km/h. Konštruktéri museli nový výkonný Aston Martin DBX707 vybaviť aj upraveným podvozkom, ktorému dodali adaptívne vzduchové tlmiče s novými tlmiacimi ventilmi a upravenými pružinami. Úpravami prešlo aj riadenie spolu s elektronikou. Do pokoja opäť privedú model Aston Martin DBX707 karbón-keramické brzdy s priemerom kotúča 420 mm vpredu a 390 mm vzadu.

Najsilnejšie a najrýchlejšie prémiové SUV Aston Martin DBX707 dostalo aj upravený bodykit, vďaka ktorému vyzerá ešte agresívnejšie, ako jeho základná verzia DBX. Všetky doplnky ako nasávacie otvory, nástavce prahov, zadné krídlo či splitter sú nielen dizajnovými prvkami, ale aj plne funkčnými a aktívnymi aerodynamickými prvkami. Aerodynamické doplnky sú nalakované na čierno, no za príplatok budú k dispozícii aj v karbónovom prevedení. Pod blatníky je možné vložiť tak 22 ako aj 23-palcové kované kolesá.

Interiér dostal upravenú spodnú časť stredovej konzoly, na ktorej sa hrdo vyníma nový volič jazdných režimov spolu s tlačidlami na úpravu nastavenia podvozku. Nechýba tu ani prepínač ESP, prepínač manuálneho radenia či systém pre nastavenie aktívneho výfukového systému. V štandarde majitelia najvýkonnejšieho a najrýchlejšieho prémiového SUV Aston Martin DBX707 dostanú samozrejme športové sedadlá s elektronickým nastavovaním a vyhrievaním. Odeté sú v koži Alcantara. Alcantara sa nachádza aj na čalúnení interiéru a je kombinovaná s doplnkami v klavírnom čiernom laku. Divízia Aston Martin Q však doslova vyzýva budúcich majiteľov na individuálne úpravy podľa ich požiadaviek. Chce dosiahnuť, aby každý vyrobený model bol jedinečným exemplárom.

Andrej Bivan

Autá som mal rád už ako dieťa. Nebola značka, ktorú by som nepoznal. Táto láska k autám pretrvala dodnes. Na autá sa mi však už nestačí len pozerať. Chcem v nich sedieť, jazdiť a počúvať ich motor. To je tá najlepšia hudba pre moje uši.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button