Automobily

Nádherný restomod Porsche 911 Turbo z dielne Singer. Je to doslova klenot na štyroch kolesách

Singer Porsche 911 Turbo Study

Porsche 911 je legendárny nemecký športiak, ktorý stretávame na cestách už od roku 1964. Prvýkrát sa svetu ukázal už rok pred spustením výroby na autosalóne IAA vo Frankfurte nad Mohanom s označením Porsche 901. Jeho označenie sa však muselo zmeniť, keďže v tej dobe boli trojčíslím s nulou uprostred označované modely Peugeot. Porsche tak v roku 1964 posiela na cesty športovú novinku s označením 911. A odvtedy píše veľmi kvetnatú a úspešnú histórie. Nie nadarmo tento model s veľkou radosťou upravujú rôzne spoločnosti. Jednou z nich je aj americká dielňa Singer Vehicle Design, ktorá sa špecializuje na úpravy modelov Porsche 911. Len nedávno predstavila nádherný restomod Porsche 911 Turbo, postavený na základe modelu 964, ktorý sa vyrábal v rokoch 1989 až 1993. Výsledok poteší oči každého milovníka retrokriviek.

Lepšie ako originál…

V interiéri nájdeme množstvo dreveného obloženia, skvostné kožené čalúnenie v krémovej farbe či unikátny prístrojový štít Singer.

Americká dielňa Singer nazvala svoj posledný výtvor Turbo Study. Restomod Porsche 911 vychádza z modelu 964 Turbo. Srdcom zrenovovaného a vylepšeného stroja je plochý atmosférický vzduchom chladený benzínový šesťvalec s objemom 3,8 litra. Po novom dostal model dvojicu turbodúchadiel Borg-Warner, ktoré konštruktéri vybrali z najnovšieho Porsche 911 (992). Pridali aj medzichladič typu voda-vzduch či elektrické odvzdušňovacie ventily. Vďaka týmto dielom dokáže zo seba Turbo Study vyžmýkať 450 koní. Ak však zákazník bude chcieť, Singer dokáže výkon ešte navýšiť. Sila motora je prenášaná na zadný pár kolies pomocou novej manuálnej šesťstupňovej prevodovky. Singer dokonca ponúka aj pohon všetkých štyroch kolies, ktorý by ste pri sériovom modeli Porsche 964 nikdy nenašli. Nechýbajú ani prémiové karbón-keramické brzdy či vylepšené tlmiče.

V interiéri nájdeme množstvo dreveného obloženia, skvostné kožené čalúnenie v krémovej farbe či unikátny prístrojový štít Singer. Nechýbajú ani vyhrievané sedadlá, indukčná nabíjačka smartfónov, strešné okno či klimatizácia. Zákazník si môže ďalej doobjednať napríklad tempomat, kontrolu trakcie či športové výfuky, ktoré mu dožičia naozaj nádherný zvuk motora. Na modeli Turbo Study pracoval tím konštruktérov celé dva roky. Kládli dôraz na to, aby sa výsledok čo najviac podobal originálu, aj po všetkých úpravách, ktoré si pre tento model pripravili. Spoločnosť Singer doteraz eviduje už 70 objednávok na pôsobivý restomod. Jeho cena by mala byť v prepočte približne 650 000 eur bez dane. Prvé kusy poputujú k prvým šťastlivcom už koncom tohto roka.

Inzercia Odťahová služba Rečičár

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button