Automobily

Nafúknutý Golf GTI podľa predstáv tuningovej dielne Prior Design

Volkswagen Golf VIII GTI Widebody Prior Design

Volkswagen Golf GTI ôsmej generácie je motoricky veľmi podarený a žiadaný kúsok. S jeho dizajnom je to však trošku horšie. Kým motor a celkovo výbava automobilu s označením GTI zaujmú milovníkov svalnatejších derivátov nemeckého hatchbacku, dizajn mierne zaostáva. To sa rozhodla riešiť nemecká tuningová spoločnosť Prior Design. Najnovšiemu Golfu GTI naordinovala to, čo je opakom odtučňovacej kúry. Konkrétne svalnatý bodykit Widebody. A že sa GTI-čku naozaj hodí, to sa presvedčte sami!

Widebody je pre Golf ako stvorené…

Golf VIII GTI v úprave Prior Design je zatiaľ len v digitálnej podobe. Kedy príde na trh, zatiaľ nevieme.

Nemastný-neslaný dizajn ôsmej generácie Volkswagenu Golf GTI sa rozhodla vylepšiť nemecká tuningová dielňa Prior Design. Svoju víziu zatiaľ dala von len v podobe odvážneho dizajnového návrhu, ktorý si však v krátkom čase našiel veľké množstvo obdivovateľov. Výrazný predný spojler efektne zapadá do predného rozšíreného nárazníka, ktorý plynule prechádza do rozšírených blatníkov vpredu. Zadné samozrejme boli rozšírené tiež. Vďaka nim vyzerá Golf GTI po úprave Prior Design ako okruhový špeciál. Stále s ním však pri tom budete môcť jazdiť aj po meste, samozrejme ako sa nemecká tuningová dielňa rozhodne rozšírený bodykit vyrábať aj sériovo.

V mohutných blatníkoch dokonale vypĺňajú priestor kolesá s novými diskami značky Borbet. Na dverách automobilu nechýbajú kontrastné nápisy, alebo označenia, ktoré hlásajú príslušnosť k  značke Prior Design. Čierny pruh s nápisom Prior zakončuje čierna grafika šachovnicovej vlajky. Športovejší charakter ešte viac umocní aj ešte o niekoľko milimetrov nižšia svetlá výška oproti továrenskému prevedeniu Golfa GTI. Zadná časť zaujme špecifickým krídlom, prepracovaným nárazníkom či agresívnym difúzorom výfukového systému s dvojicou okrúhlych koncoviek.

O vylepšovaní motora či preprogramovaní riadiacej jednotky Prior Design žiadne informácie neposkytol z čoho môžeme vydedukovať, že okrem širokého bodykitu ďalšie zmeny na automobile robiť nebude. Pod kapotou továrenského Volkswagenu Golf GTI pracuje dvojlitrový štvorvalec s výkonom 180 kW a krútiacim momentom 370 Nm. Vďaka tomuto motoru dokáže GTI-čko vyštartovať z nuly na stovku za 6,3 sekundy. Vyšší výkon poskytne verzia GTI Clubsport, konkrétne 221 kW alebo najsilnejšia verzia R s výkonom až 235 kW.

Milan Machaj

Písanie je moja záľuba. Písanie o autách či motorkách je nie len záľubou, ale mojim životným cieľom. Preto sa snažím a budem snažiť zdokonaľovať sa každým novým článkom, aby som bol najlepší v tom, čo robím.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button