Motocykle

Motorka s pomocnými kolieskami? Neuveríte, ale Loncin má na to patent…

Pomocné kolieska pre motorky

Motocykle ktoré sa neprevrátia? Aj keď tu je niekoľko náznakov, že by to mohlo fungovať, zatiaľ nemáme poriadne a tiež lacné riešenie na túto pálčivú otázku. Alebo že by už áno? Poprední výrobcovia vynakladajú veľké úsilie na výskum technológie, ktorá by zabránila padnutiu motorky. Najnovšie Honda ukázala samovyvažovací koncept pripravený na jazdu v premávke. Yamaha zase ukázala štúdiu s touto funkciou na veľtrhu EICMA 2023. Loncin, spoločnosť stojaca za značkou motoriek Voge, podala v tejto súvislosti patent na zaujímavý vynález.

Yamaha Self-Riding Motoroid2 Concept

Loncin predstavuje podporné kolesá pre motorky…

Ďalšou funkciou tohto riešenia by mohlo byť použitie ako bočného či hlavného stojana.

Zatiaľ čo koncepty od Hondy alebo Yamahy sú technicky mimoriadne zložité, Loncin použil pomerne jednoduchý princíp. S dvomi elektromechanickými ramenami na kyvnom ramene sa na každej strane kyvného ramena spúšťa ramienko s malým valčekom alebo kolieskom. Zaujímavosťou je, že ramienko je tiež dĺžkovo nastaviteľné, čo umožňuje jeho použitie na nerovnom alebo sypkom povrchu.

Ďalšou možnou funkciou tohto riešenia by mohlo byť použitie systému ako bežného bočného či hlavného stojana. Loncin podal patent na vynález svojho nosného systému. Dve oporné kolesá na kyvnej vidlici majú zabrániť prevráteniu motocykla. Systém je ilustrovaný na príklade modelu Voge, značky Loncin.

Inzercia Odťahová služba Rečičár

Milan Machaj

Písanie je moja záľuba. Písanie o autách či motorkách je nie len záľubou, ale mojim životným cieľom. Preto sa snažím a budem snažiť zdokonaľovať sa každým novým článkom, aby som bol najlepší v tom, čo robím.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button