Motocykle

Moto Morini odhalilo nové modely X-Cape 1200 a Corsaro

Moto Morini X-Cape & Corsaro

Moto Morini prešlo za posledných 20 rokov veľmi ťažkými časmi a každý pokus postaviť legendárne meno späť na nohy zlyhal. Nezdalo sa ani, že by sa veci hýbali lepším smerom. V roku 2018 vstúpila do značky Moto Morini čínska mega skupina Zhongneng Vehicle Group Co., ktorá postupne začala transformovať značku a vytvárať z nej opäť silného hráča na trhu.

Výstava EICMA v roku 2023 predstavila ďalšie oživenia značky Moto Morini s návratom do kategórie s väčším zdvihovým objemom. Prichádza dokonca vzkriesenie 1200 cm3 V-Twin motora, navrhnutého hlavným projektovým inžinierom Francom Lambertinim. Okrem veľkého objemu poskytne motor aj solídny výkon 125 koní, pričom motor spĺňa emisnú normu Euro 5+.

Moto Morini budú musieť tradičné značky začať brať vážne…

Morini X-Cape 1200 stojí na 19-palcových predných a 17-palcových zadných hliníkových kolesách.

Veľký motor bude poháňať úplne nový dobrodružný bajk X-Cape 1200, ktorý tiež získa aktualizovaný elektronický balík. Systém riadenia motora zahŕňa štyri jazdné režimy, tempomat, trakčnú kontrolu a quickshifter.

Centrálnym ovládacím systémom pre funkcie infotainmentu a navigácie je 7-palcový displej. Medzi bezpečnostné asistenčné systémy patrí radarový snímač mŕtveho uhla. Brzdenie zabezpečia brzdy Brembo s prednými 320 mm kotúčmi a štvorpiestikovými strmeňmi Stylema, pričom ABS je tu štandardom.

Rám Moto Morini X-Cape 1200 sa skladá z hliníkových a oceľových častí a ponúkne rázvor 1550 mm. Odpruženie je plne nastaviteľné. Morini X-Cape 1200 stojí na 19-palcových predných a 17-palcových zadných hliníkových kolesách obutých do pneumatík Pirelli Scorpion Trail.

Ďalšie novinky od Moto Morini prichádzajú v podobe úplne nového 90-stupňového V-twin motora s objemom 750 cm3, ktorý bude poháňať model Moto Morini Corsaro 750 a Corsaro Sport. Výkon je slušných 96 koní, pričom uvádzaná hmotnosť s náplňami je približne 200kg.

Podvozok je opäť kombináciou hliníkovej konštrukcie s dvojitým nosníkom a oceľových rúrok s rázvorom 1460 mm. Odpruženie je plne nastaviteľné.

O elektronike ani pre jeden z modelov Corsaro sa toho veľa neprezradilo, ale ABS je samozrejme v základnej výbave a samozrejme chýbať nebudú ani brzdy Brembo. Oba modely budú stáť na 17-palcových hliníkových kolesách s rozmerom pneumatiky vpredu 120/70-17 a 190/55-17 vzadu.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button