Automobily

Modrý ovál predstavuje novinku! Na scénu prichádza Ford e-Tourneo Courier

Ford e-Tourneo Courier

Ford prichádza s novinkami tak elektrickými ako aj spaľovacími. Kým Ford Tourneo Courier s klasickým konvenčným motorom príde na cesty už tento rok, jeho elektrické dvojča Ford e-Tourneo Courier príde na cesty až budúci rok. V priebehu akcie Bring on Tomorrow predstavila značka Ford svojho nového elektrického zástupcu kompaktných automobilov pre rodinu a podnikanie, model e-Tourneo Courier. Dizajnovo nadväzuje na väčšie modely, sedemmiestny Tourneo Connect a deväťmiestne Tourneo Custom. Najmenší z trojice, Ford e-Tourneo Courier, je tak priestranným a praktickým vozidlo pre všetkých, ktorí chcú automobil nielen na presunutie sa z jedného bodu do druhého, ale využijú ho tak pri cestovaní ako aj pri práci.

Ford zaujme tak fanúšikov spaľovákov ako aj elektriny…

Batožinový priestor disponuje v základe objemom až 570 litrov. Po sklopení zadných sedadiel je to až 2162 litrov.

Ford e-Tourneo Courier je teda elektrickým kompaktným a praktickým vozidlom, ktorého dĺžka by mala byť okolo 4400 mm. Priemer otáčania je pri tom slušných 10,7 metra. Tak ako Ford Tourneo Courier, aj elektrické dvojča e-Tourneo Courier ponúkne celkom vysokú líniu prednej kapoty a krátke previsy. Nechýba mu pochrómovaná maska, ako aj integrované LED-svetlomety s lištou naprieč celou maskou. Ako to je už pri elektromobiloch známe, kolesá dostávajú aerodynamický dizajn, aby dosahovali čo najmenší odpor vzduchu. A presne také dostal aj Ford e-Tourneo Courier. V štandarde ponúknu veľkosť 17-palcov. Okrem zaujímavého dizajnu ponúkne nový Ford e-Tourneo Courier aj nové farby lakov ako šedú Cactus, metalickú červenú Fantastic či metalickú zelenú Bursting. K dispozícii v rade Active bude aj kontrastná strecha.

Interiér poskytne priestor piatim pasažierom, ktorí sa nebudú môcť sťažovať na málo priestoru nad hlavami. Zadné sedadlá sú štandardne delené v pomere 60:40. Batožinový priestor disponuje v základe objemom až 570 litrov. Po sklopení zadných sedadiel je to až 2162 litrov. Zadné dvere sú výklopné a v prípade dažďa či sneženia poskytnú provizórnu strechu pri nakladaní batožiny či materiálu. Pod kapotou sa nachádza ešte jeden menší odkladací priestor s objemom 44 litrov. Na káble či povinnú výbavu. V interiéri tiež nájdeme množstvo praktických odkladacích priestorov. Elektrický Ford e-Tourneo Courier dokáže za sebou utiahnuť aj príves s hmotnosťou 700 kg. Spaľovacia verzia utiahne ešte o 300 kg viac.

Okrem solídneho priestoru na sedenie ponúkne interiér aj slušnú technologickú výbavu, ktorá je zastúpená napríklad 12-palcovým digitálnym prístrojovým štítom, či dotykovou obrazovkou infotainmentu SYNC 4 s uhlopriečkou 12-palcov. Nechýba konektivita pomocou Apple CarPlay či Android Auto. Volant s označením “Squircle” dostal hranaté tvary a pôsobí zaujímavo. O pohon elektrického modelu Ford e-Tourneo Courier sa postará elektromotor s výkonom 136 koní. Vďaka nemu sa automobil dokáže rozbehnúť na maximálnu rýchlosť 145 km/h. Kapacita batérie zatiaľ zverejnená nebola. Vieme len, že pri pomalom nabíjaní striedavým prúdim by sa baterka mala nabiť z 10 na 100 percent za 5,7 hodiny. Pri rýchlonabíjačke z 0 na 80 percent len za 35 minút.

Elektrická novinka Ford e-Tourneo Courier sa začne vyrábať v druhej polovici budúceho roka v rumunskej Craiove. Elektrický model nadviaže na spaľovací Tourneo Courier, ktorý sa začne vyrábať aj predávať skôr, konkrétne v druhej polovici tohto roka. Jeho základom bude 1.0 litrový EcoBoost trojvalec s výkonom 92 kW. Bude ponúkaný vo verziách Active, Titanium a Trend. Aké budú cenovky oboch modelov zatiaľ pre slovenský trh zatiaľ nevieme.

Andrej Bivan

Autá som mal rád už ako dieťa. Nebola značka, ktorú by som nepoznal. Táto láska k autám pretrvala dodnes. Na autá sa mi však už nestačí len pozerať. Chcem v nich sedieť, jazdiť a počúvať ich motor. To je tá najlepšia hudba pre moje uši.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button