Automobily

Modernizovaný Tiguan Allspace prichádza! Niečo mu však chýba

Volkswagen Tiguan Allspace

Minuloročná modernizácia obľúbeného kompaktného SUV Volkswagen Tiguan mu priniesla plug-in hybridné pohonné ústrojenstvo či športovejšiu verziu R. Tento rok sa modernizácie dočkal aj jeho priestrannejší derivát Tiguan Allspace no hybridný pohon ani športovú verziu R nedostal. Najväčšie zmeny sa tak udiali na jeho prednej maske a v jeho vnútri.

Len so spaľovacími motormi…

Tiguan Allspace sa predáva od roku 2017. Zatiaľ sa ho predalo viac ako 1,7 milióna kusov.

Po vzore svojho kompaktnejšieho dvojčaťa, Volkswagen Tiguan Allspace prebral dizajnové vylepšenia karosérie, ktoré sme už mohli badať na modeli Tiguan. Nové predné svetlomety sú, podobne ako pri Golfe, pretiahnuté a zapustené až do bočných blatníkov. Rovnako ako pri Golfe, aj modely Tiguan a Tiguan Allspace prichádzajú s horizontálnym LED-kovým pásom, ktorý prepája svetlomety na prednej maske. Tento prvok plní skôr dizajnovú, ako praktickú funkciu no podľa tohto svetelného podpisu budú Volkswageny v tme jednoznačne rozoznateľné. V príplatkovej verzii budú k dispozícii Volkswagenu Tiguan Allspace aj Matrix LED svetlá. Vďaka novému nárazníku je Allspace ešte dlhší a jeho dĺžka je tak až 4723 mm.

Okrem exteriéru prešiel zmenami aj interiér. Ten zažil veľkú obrodu v mene digitalizácie, čoho najväčším dôkazom sú multimediálny systém, trojzónová klimatizácia ovládaná prostredníctvom dotykových plôch, head-up displej či systém IQ.Drive Travel Assist, ktorý má na starosti pilotovanú jazdu, pri ktorej kombinuje využitie adaptívneho tempomatu a systému vedenia automobilu v jazdnom pruhu. Multimediálny systém využíva najnovšiu generáciu infotainmentu s označením MIB3. Za príplatok môže byť váš interiér rozšírený o ďalší rad sedadiel, vďaka ktorému v SUV-čku Volkswagen Tiguan Allspace odveziete až 7 pasažierov. Príplatkové výbavy budú ponúkané v troch kategóriách, po vzore ostatných súrodencov, konkrétne Life, Elegance a R-Line.

Pod kapotou teda po vzore kompaktnejšieho dvojčaťa Volkswagen Tiguan v modernizovanom Allspace žiaľ nenájdeme hybridné pohonné ústrojenstvo. Volkswagen sa ho v tomto modeli rozhodol vypustiť. Nájdeme v ňom však až trojicu agregátov, z ktorých dvojica jazdí na benzín a jeden na naftu. Benzínové motory sú zastúpené 1,5 litrovým TSI Evo štvorvalcom s výkonom 110 kW a 2,0 litrovým TSI Evo štvorvalcom s výkonmi 140 a 180 kW. Naftový štvorvalcový turbodiesel TDI Evo disponuje objemom 2,0 litra a výkonmi 110 a 147 kW. Volkswagen Tiguan Allspace je model, ktorý sa predáva od roku 2017 a pre modelovú rodinu Tiguan zatiaľ “nazbieral” viac ako 1,7 milióna predaných kusov. Je tak veľmi obľúbený a jeho predaje robia viac ako polovicu produkcie všetkých modelov Tiguan na svete. Aj práve preto je trošku nepochopiteľné, že hybridné ústrojenstvo či športová verzia R pri tomto modernizovanom modeli absentuje.

Milan Machaj

Písanie je moja záľuba. Písanie o autách či motorkách je nie len záľubou, ale mojim životným cieľom. Preto sa snažím a budem snažiť zdokonaľovať sa každým novým článkom, aby som bol najlepší v tom, čo robím.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button