Automobily

Modernizovaná KIA Telluride dostala mohutný a nebojácny vzhľad

KIA Telluride

Čo možno povedať o modeli Kia Telluride, čo o ňom ešte nebolo povedané? Je to jeden z najlepších modelov juhoorejskej značky na trhu, ktorý ponúkne tri rady sedadiel vo svojom vnútri. Vďaka svojmu peknému vzhľadu, prémiovej kabíne a dostupnej cenovke, dokáže celosvetovo oslovt množstvo motoristov. Dokonca aj napriek tomu, že model pre rok 2024, je aktuálne už na ceste, tohtoročný model Telluride dostal badateľné aktualizácie a vylepšenia, vďaka ktorým sa radí medzi najpríťažlivejšie rosinné automobily s tromi radmi sedadiel vo svojom vnútri. Tohtoročný model je trochu iný, ako sme mohli vidieť minulý rok, a to hlavne vďaka ľahkému restylingu. Nové kryty nárazníkov a prepracované príslušenstvo predných a zadných svetiel odlišujú aktuálny model KIA Telluride od toho predchádzajúceho. Ak však chcete dostať z prevažne rodinného auta ešte drsnejší vzhľad, znaška ponúkne nové vybavenie s označením X-Line.

KIA Telluride je jeden z najsexi rodinných modelov s tromi radmi sedadiel vo vnútri…

KIA Telluride aj naďalej ponúkne 3,8-litrový motor V6 s výkonom 291 koní a krútiacim momentom 262 Nm.

V rámci zmeny modelu pre rok 2023 výbava X-Line obohatí exteriér niekoľkými ľahkými vylepšeniami v súlade s mnohými off-roadovými balíkmi, ktoré sme videli v minulosti. Zmena sa prejavuje hlavne na tmavých štýlových detailoch, ktorých nositeľmi sú napríklad 20-palcové kolesá s odznakmi, čiernoa mriežka chladiča a čierne strešné lyžiny. Prevedenie KIA Telluride X-Line má dokonca zvýšenú svetlú výšku o 1 centimeter. Hmmm, tak to je veru obrovský rozdiel v porovnaní so starším modelom… Vďaka faceliftu je modernizovaný model Telluride vážnejší a agresívnejší a tento mierny nádych agresivity robí už aj tak dobre vyzerajúcu Kiu Telluride ešte štýlovejšou.

Vnútri je toho menej, čo sa týka odkazov na výbavu X-Line. Na operadlách sedadiel sú vyrazené logá „X-Line“. Auto dostalo tiež špeciálne kontrastné prešívanie, špecifické práve pre túto výbavu, ale to je asi tak všetko. Sú to ďalšie vylepšenia interiéru pre rok 2023, ktoré vylepšujú už aj tak vynikajúcu kabínu, ako sú aktualizované vetracie otvory klimatizácie a nový volant. Pod kapotou sa s faceliftom žiadna zmena neodohrala. Telluride aj naďalej ponúkne 3,8-litrový motor V6 s výkonom 291 koní a krútiacim momentom 262 Nm. Pohon všetkých kolies je súčasťou štandardnej výbavy SX-Prestige, rovnako ako aj osemstupňová automatická prevodovka.

Ak budete mať chuť osvojiť si jednu svoju rodinnú Kiu Telluride, na jej základnú verziu si pripravtenajmenej 37 355 dolárov. A ak sa rozhodnete pre výbavu SX-Prestige, dostanete ju za 53 550 dolárov. S výbavou X-Pro budete potrebovať 54 550 dolárov. Prečo cenu udávame v dolároch? Lebo model Telluride kúpite za oceánom. Na našom trhu sa oficiálne nepredáva. Stále však musíme uznaž, že za takýto kus automobilu je to adekvátna, dokonca povedali by sme, že až veľmi výhodná cena. Ktovie, akému úspechu by sa tešil tento model aj v Európe, či konkrétne aj na našom trhu. Svojimi rozmermi prekonáva aj Sorento a svoj okruh fanúšikov by si našla aj vďaka jej šesťvalcovému benzínovému motoru. Keby len u nás nebol ten benzín tak drahý…

Ján Ondrovčík

Motoristická žurnalistika nie je len prácou. Je poslaním. Je plná nových podnetov, informácií, skúseností. Je ľahké sa stratiť v množstve informácií no o to ťažšie je sa v nich vyznať. Ja sa snažím byť odborníkom na automobily, motocykle a motorizmus ako celok.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button