Automobily

Ineos Grenadier Safari prichádza s plátenou strechou a vyklápacím čelným sklom

Ineos Grenadier Safari

Ineos sa vydal do nespútanej krajiny Afriky s novým modelom Ineos Grenadier Safari. Toto vozidlo pripravené na dobrodružstvo predstavuje vyvrcholenie nedávnej akvizície spoločnosti Ineos Automotive a  spoločnosti Kavango Engineering so sídlom v Botswane, renomovaného špecialistu na prestavbu vozidiel so silným odkazom v regióne južnej Afriky. Akvizícia viedla k založeniu Ineos Kavango, novej dcérskej spoločnosti, ktorá sa zameria na konverzie pre safari, filmovanie, veterinárstvo a zdravotníctvo.

Ineos posilní svoju pozíciu vďaka mozgom z Kavango…

Zariadenie Ineos Kavango sa nachádza v Maun, strategickej bráne do delty Okavango v severnej Botswane.

Ako dôkaz premyslenej koncepcie spolupráce Ineos Kavango vdýchol život prototypu vozidla z produkcie Grenadier ( v USA sa predáva základ od 71 500 USD ), čím vytvoril Grenadier Safari s minimálnymi technickými úpravami. Patrí medzi ne mierne zvýšená svetlá výška a zmenené umiestnenie rozvádzača, ale vozidlo si zachováva svoje základné atribúty. Najdôležitejšie však je, že pôvodná konštrukcia na streche vozidla ustúpila ľahkému prevrátenému plátennému baldachýnu, lemovanému skladacím čelným sklom, ktoré dobrodruhov približuje viac k prírode. Viacúrovňové sedenie maximalizuje panoramatický výhľad cestujúcich. Budete sedieť tak, ako by ste sedeli v divadle a pri tom si budete vychutnávať ten najkrajší skutočný príbeh z africkej prírody.

Zariadenie Ineos Kavango sa nachádza v Maun, strategickej bráne do delty Okavango v severnej Botswane, a je miestom, kde bude skúsený tím 70 odborníkov pracovať na produktoch Ineos. Doposiaľ si spoločnosť získala reputáciu vďaka dodávke okolo 200 konverzií ročne a kľúčoví členovia pôvodného tímu Kavango Engineering budú aj naďalej hrať kľúčové úlohy v novej spoločnosti.

Vďaka novému partnerstvu sa odborné znalosti spoločnosti rozšíria na prestavbu a údržbu nákladného auta Grenadier Station Wagon a Grenadier Quartermaster. Akvizícia tiež pripravuje pôdu pre vizionársku expanziu s priľahlými pozemkami určenými na rozvoj, ktorý zdvojnásobí rozsah operácií Ineos Kavango. Debut Ineos Grenadier Safari tesne nadväzuje na ďalší najnovší produkt od Ineos Automotive – kamión Grenadier Quartermaster. Tento pickup, predstavený v júli, kombinuje robustný vzhľad Grenadier so 61,5-palcovým (1 564 milimetrov) dlhým nákladným priestorom a pohonom radových šesťvalcov od BMW.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button