Info

Mitsubishi v Európe zostane! Prevezme niektoré modely Renault…

Špekulácie o odchode “troch diamantov” z európskeho trhu sa konečne vyvrátili. Vedenie Aliancie Renault Nissan Mitsubishi oznamuje, že spoločnosť Mitsubishi Motors Corporation rozhodla o využití dvoch modelov aliančného partnera Renault pre Európu. V praxi to znamená, že Mitsubishi tieto modely predstaví na vybraných trhoch v Európe od roku 2023. O ktoré modely sa jedná, zatiaľ stále nie je jasné.

Vývoj nových modelov pre Európu zmrazený…

Nová stratégia má zaručiť vyššiu konkurencieschopnosť “troch diamantov” na európskom trhu.

Štrukturálne zmeny spoločnosti Mitsubishi Motors Corporation v rámci stratégie “Selection and Concentration” sú postupne implementované od roku 2020. Opatrenia si už vyžiadali svoju daň v podobe zmrazenia vývoja nových modelov pre európske trhy a následné posunutie zdrojov na výskum do regiónu ASEAN. Mitsubishi sa zároveň rozhodlo ukončiť v roku 2023 predaj nových vozidiel v niektorých európskych krajinách.

Spoločné aktivity v oblasti predaja modelov so skupinou Renault sú súčasťou spoločnej obchodnej stratégie v Európe, ktorou hlavne Mitsubishi sleduje naplnenie dopytu zo strany zákazníkov. Nová stratégia má zaručiť vyššiu konkurencieschopnosť “troch diamantov” na európskom trhu.

Andrej Bivan

Autá som mal rád už ako dieťa. Nebola značka, ktorú by som nepoznal. Táto láska k autám pretrvala dodnes. Na autá sa mi však už nestačí len pozerať. Chcem v nich sedieť, jazdiť a počúvať ich motor. To je tá najlepšia hudba pre moje uši.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button