Automobily

Ostrá edícia N-kových Hyundaiov sa rozrastá! Nová Kona N sa postupne odhaľuje

Hyundai Kona N

Rodina dravých modelov z dielne Hyundai s označením “N” sa rozrastá o posledný model Kona N. Po nasrdených hatchbackoch i20 N a i30 N, či Velosteri N pre americký trh, prichádza na rad aj nabušená verzia mestského crossoveru Kona N.

Hyundai sa v posledných týždňoch poriadne rozbehol. Nie len že rozširuje svoju flotilu elektromobilov, pustil sa aj do zväčšovania modelovej rady ostrých strojov s N-kom v mene. Posledným automobilom z rady “N” je aj mestský crossover Hyundai Kona. Na svetlo sveta sa dostali prvé snímky cieľavedomého automobilu, ktorý mimochodom nevyzerá vôbec zle!

Na nákup raketovou rýchlosťou…

Pod kapotou Hyundaiu Kona N bude pracovať prepĺňaný benzínový dvojlitrový štvorvalec.

Nový Hyundai Kona N sa môže pochváliť “nahnevanejšou” prednou maskou, ktorá dokonale vystihuje jeho športového ducha. Červená línia na spodnej časti nie len prednej masky, odkazuje na okruhové špeciály. Zadná časť bola obdarená strešným dvojitým aerodynamickým krídlom, ktorého stredobodom je trojuholníkové brzdové svetlo. Dizajnéri nezabudli umiestniť aj štýlové N-ko tak na maske chladiča. Hneď na prvý pohľad je tak jasné, aký stroj práve šoférujete. Ostráho ducha modelu Hyundai Kona N umocňuje aj dvojica mohutných okrúhlych difúzorom výfukového systému. Ich zvuk bude bezpochýb dokonalou simfóniou pre každého milovníka mohutného rachotu.

Pod kapotou ostrého mestského crossoveru Hyundai Kona N bude pracovať prepĺňaný benzínový dvojlitrový štvorvalec. Jeho výkon si zatiaľ juhokórejská automobilka necháva pre seba. Predpokladáme však, že by mohol byť naladený na výkon 184 respektíve 206 kW rovnako, ako pri jeho športovom súrodencovi i30 N. Na trh by sa mohol dostať ešte tento rok.

Ján Ondrovčík

Motoristická žurnalistika nie je len prácou. Je poslaním. Je plná nových podnetov, informácií, skúseností. Je ľahké sa stratiť v množstve informácií no o to ťažšie je sa v nich vyznať. Ja sa snažím byť odborníkom na automobily, motocykle a motorizmus ako celok.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Back to top button