Automobily

Mercedes-AMG A 45 S Limited Edition s upgradmi za 14 280 eur

Mercedes-AMG A 45 S 4Matic+ Limited Edition

Trieda A, ako ju poznáme dnes, už o pár rokov pravdepodobne nebude existovať. Mercedes-Benz už v minulosti niekoľkokrát potvrdil, že kompaktný model sa už ďalšej generácie nedočká. A to je dôvod, prečo to s najvýkonnejšou verziou série, Mercedes-AMG A 45 S 4Matic+, nevyzerá dobre. Teraz je tu však nový špeciálny model. Za príplatok 14 280 eur k “základnej” verzii A 45 S 4Matic+ dostanete špeciálnu edíciu vo farbách populárnych traktorov. 

Kompaktný Mercedes je poriadna raketa…

Vďaka dvojlitru s výkonom 421 koní zrýchli na 100 km/h len za 3,9 sekundy.

Takzvaná verzia „Limited Edition“ kompaktného Mercedesu-AMG má lak „AMG green hell magno“. Ak sa vám táto farba zdá povedomá, nie ste na zlej ceste, pretože ide o rovnaký tón farby, ktorý Mercedes zvolili pri predstavení poriadneho športového stroja s menom AMG GT R v roku 2016.

Rovnako ako športový automobil (alebo známe traktory), aj A 45 S Limited Edition bola vybavená rôznymi žltými detailmi, vrátane okrajov špeciálnych 19-palcových diskov z ľahkej zliatiny a rôznych pruhov v spodnej časti auta, ako aj na prednej či zadnej kapote. Okrem žltej farby má špeciálny model štandardne AMG Night Package I a II, ako aj aerodynamický balík AMG s veľkým zadným krídlom.

Inzercia Odťahová služba Rečičár

Čierno-žltá téma pokračuje aj v interiéri, kde dizajnéri pridali na opierky hlavy nápis 45 S, ktorý nájdeme aj na koberčekoch. Nechýbajú prahové lišty s logom AMG, hliníkové prvky a kožené tapacíry. K mnohým detailom patrí aj volant AMG z mikrovlákna a kože so žltým kontrastným prešívaním.

Rovnako ako bežné AMG A45 S 4Matic+, aj limitovaná edícia je samozrejme vybavená najvýkonnejším štvorvalcovým motorom na svete v sériovom vozidle: 2,0-litrový agregát ručne vyrobený inžiniermi v Affalterbachu s pôsobivým výkonom 421 koní, ktorý poháňa kompaktný model spolu s pohonom všetkých kolies. Aj vďaka dokonale naladenej 8-stupňovej prevodovke DCT zrýchli na 100 km/h len za 3,9 sekundy.

Ako sme už vyššie spomenuli, za nástrek ala John Deere (samozrejme s touto firmou špeciálna edícia Mercedesu nič nemá) a ostatné doplnky pridané do verzie modelu AMG A45 S 4Matic+ si priplatíte ďalších 14 280 eur. Za tú jedinečnosť to však stojí.

Ján Ondrovčík

Motoristická žurnalistika nie je len prácou. Je poslaním. Je plná nových podnetov, informácií, skúseností. Je ľahké sa stratiť v množstve informácií no o to ťažšie je sa v nich vyznať. Ja sa snažím byť odborníkom na automobily, motocykle a motorizmus ako celok.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button