Automobily

Maskovaný Volkswagen Amarok prezrádza prvé detaily druhej generácie

Volkswagen Amarok

Nová generácia pracovného pick-upu Volkswagen Amarok sa blíži k sériovej výrobe a prvým predajom. Zatiaľ sme sa však nemali možnosť dozvedieť ako bude vyzerať a čo ponúkne. Na internete sa však objavili prvé fotografie maskovaného Amaroka druhej generácie z testovacích jázd a zároveň aj prvé detaily, ktoré nám tento nový stroj o niečo viac priblížia. Bude to celkom zaujímavý stroj s kvalitným motorom.

Volkswagen spojil sily s Fordom…

Nová generácia Volkswagenu Amarok bude k dispozícii tak v dvojdverovom, ako aj štvordverovom prevedení.

Nová generácia Volkswagenu Amarok bola spoločne vyvíjaná s pick-upom Ford Ranger. Vďaka tomu obidve vozidlá zdieľajú fordovskú platformu T6. Divízia Volkswagen úžitkové automobily pomaličky poodhaľuje detaily nového terénneho úžitkáča. Okrem informácií sa na internete objavili aj fotografie z testovania, kde sa po teréne premávala hneď trojica nových Amarokov avšak kompletne zamaskovaných.

Nová generácia Volkswagenu Amarok bude k dispozícii tak v dvojdverovom, ako aj štvordverovom prevedení. Ako prvá by na väčšinu svetových trhov mala doraziť práve tá väčšia kabína pre piatich pasažierov – DoubleCab. Oproti predchádzajúcej generácii narástol štvordverový Volkswagen Amarok takmer o 10 centimetrov. Jeho dĺžka je aj napriek skráteným presahom karosérie 5350 mm s rázvorom 3220 mm. Konštruktéri zlepšili nájazdové uhly, zvýšili svetlú výšku a mierne zoštíhlili karosériu. Automobil tak poskytne výšku 1880 mm a šírku 1910 mm. Nosnosť nového Amaroka je až 1200 kilogramov a na ťažnom utiahne až 3500 kilogramov.

Zákazníci sa na výber motorov sťažovať nebudú môcť. K dispozícii bude až pätica agregátov. Pod kapotu sa vracia aj vznetový vidlicový šesťvalec. V praxi sa tak bude nový Volkswagen Amarok predávať s jedným benzínovým a štyrmi naftovými motormi s objemami od dvoch do troch litrov. V základnom prevedení sa bude výkon prenášať na zadné kolesá. Za príplatok budú k dispozícii dve možnosti pohonu 4×4 (stály a priraditeľný pohon 4×4). Jazdu nielen spríjemnia ale aj spravia bezpečnou asistenčné prvky, ktorých je spolu 30. Dve desiatky sa v novom Amaroku objavia údajne po prvýkrát.

V ponuke novej generácie modelu Volkswagen Amarok nebudú chýbať LED-svetlomety a voliteľnou funkciou LED-Matrix, 21-palcové kolesá, v interiéri 8-palcový digitálny prístrojový štít, infotainment s 10 či dokonca 12-palcovou obrazovkou so systémom Ford Sync4. Amarok bude dostupný v piatich stupňoch výbavy. Základná bude označená len ako Amarok, vyššie potom Life a Style. Nový Amarok dostane aj špeciálne výbavy s názvami Panamericana a Aventura, ktoré budú automobil ladiť do off-roadového štýlu. Viac sa o jednotlivých výbavách dozvieme neskôr.

Výroba novej druhej generácie pick-upu Volkswagen Amarok bude ešte tento rok zahájená v juhoafrickom závode Ford Silverton v Pretórii, kde bude z liniek schádzať popri svojom vzdialenom príbuznom s modrým oválom v znaku. Prvé kusy by sa k prvým majiteľom mali dostať ešte do konca roka 2022. Na Slovensko by mohol nový Amarok doraziť začiatkom budúceho roka. Prvá generácia modelu Volkswagen Amarok z ciest po príchode novej generácie nevymizne. Jej výroba bude pokračovať v Argentíne vo fabrike Pacheco, z ktorej bude stále ako nový model putovať na cesty juhoamerického trhu.

Milan Machaj

Písanie je moja záľuba. Písanie o autách či motorkách je nie len záľubou, ale mojim životným cieľom. Preto sa snažím a budem snažiť zdokonaľovať sa každým novým článkom, aby som bol najlepší v tom, čo robím.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button