Automobily

Maserati Grecale sa takmer v plnej kráse ukázalo v mestských uličkách

Maserati Grecale

Dlho očakávaný model Maserati Grecale sa odhalil svetu takmer v celej svojej kráse. Na posledných fotografiách ho môžeme obdivovať skoro bez maskovania v uličkách malebného mestečka. A hoci jeho stvoritelia sľubovali príchod na cesty už na jar minulého roka, talianske SUV si dáva poriadne načas. Podľa najnovších správ by malo prísť oficiálne na trh už o pár týždňov. Ak to zasa Taliani nepreložia…

V ponuke koncernu Stellantis je Maserati na vrchole hierarchie…

Kým Levante je skôr automobilom určeným na zdolávanie aj ťažších ciest, model Grecale by mal byť viac zameraný na praktickosť a športovú jazdu.

Posledné informácie o prémiovom SUV Maserati Grecale prezrádzajú, že jeho pohonné ústrojenstvo bude mild-hybridné s výkonom 300 koní. Svoju silu ukázalo na testoch v Laponsku, kde sa po zasnežených cestách preháňalo ešte obalené v maskovacej fólii. Podrobnejšie detaily si jeho talianski stvoritelia nechávajú stále pre seba. Svetu nechcú prezradiť nič konkrétne. O ich zámere hovorí aj vtipný nápis na jeho dverách. V preklade tu stojí: Čauko, ja som Maserati Grecale. Nemôžem vám povedať viac”.

Talianska značka Maserati prezradila, že podrobné informácie o svojom najnovšom SUV Grecale prezradí už 22. marca. Tento deň bude pre nový model veľkolepým. Vtedy sa aj oficiálne totižto v celej svojej kráse predstaví svetu. Zatiaľ teda vieme len toľko, že nové SUV zdieľa rovnaký základ s Alfa Romeom Stelvio. Spolu s ním bude schádzať aj z rovnakej výrobnej linky. Značka Maserati sa nachádza na vrchole hierarchie koncernu Stellantis. Ponúkne zákazníkom dokonca aj svoje vlastné motory. Špekuluje sa aj o čisto elektrickej verzii. Model Maserati Grecale doplní v ponuke veľký model Levante. Kým Levante je skôr automobilom určeným na zdolávanie aj ťažších ciest, model Grecale by mal byť viac zameraný na praktickosť a športovú jazdu.

Milan Machaj

Písanie je moja záľuba. Písanie o autách či motorkách je nie len záľubou, ale mojim životným cieľom. Preto sa snažím a budem snažiť zdokonaľovať sa každým novým článkom, aby som bol najlepší v tom, čo robím.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button