Automobily

Maserati GranCabrio prichádza s výkonom 550 koní! Prezentované je vo výbave Trofeo

Maserati GranCabrio Trofeo

Konečne sme sa dočkali! Otvorená verzia Maserati GranTurismo je tu. Privítajme nové GranCabrio, ktoré má prísť na trh toto leto vo výbave Trofeo a ktoré dokáže zložiť strechu za 13,9 sekundy.

Maserati hore bez je o zhruba 100 kg ťažšie ako hard-top…

Ak stlačíte plynový pedál na podlahu, na 100 km/h sa dostanete za 3,6 sekundy.

Látkový vrch sa dá otvárať a zatvárať do rýchlosti 50 km/h. Vyššie uvedené číslo by ste ale mali brať s rezervou, pretože ak vás zastihne nečakaná dažďová prehánka, proces zatvárania bude trvať o niečo dlhšie – konkrétne 14,1 sekundy. Zatiaľ čo mnohé soft-topy sú dostupné len v niekoľkých farbách, Maserati ponúka niekoľko odtieňov vrátane modrej, tmavočervenej, čiernej a dvoch odtieňov sivej. Možno ich kombinovať so šiestimi farbami exteriéru: Nero Assoluto, Blu Modena, Bianco Astro, Grigio Incognito, Grigio Maratea Matte a bližšie nešpecifikovaný odtieň metalickej zelenej.

Dotykovú obrazovku Maserati môžete použiť na ovládanie strechy gestom doľava alebo doprava. K dispozícii je tiež štandardný ohrievač krku pre cestujúcich na predných sedadlách. Ak by sa ochladilo, vyfukuje teplý vzduch priamo zo sedadiel v troch nastaviteľných rýchlostiach. Ak chcete celkovo menej pôžitku z čerstvého vzduchu, je tu voliteľná ochrana proti vetru, ktorú možno manuálne nainštalovať za predné sedadlá. To znižuje turbulencie na predných sedadlách, ale zadné sedadlá sú potom už nepoužiteľné.

Mechanicky je GranCabrio rovnaké ako jeho sesterský model Trofeo s pevnou strechou. To znamená, že 3,0-litrový V6 Nettuno agregát s dvoma turbodúchadlami produkuje výkon 550 koní a krútiaci moment 650 Nm a poháňa všetky štyri kolesá prostredníctvom 8-stupňovej automatickej prevodovky. Kabriolet je však okolo 100 kg ťažší, čo sa odráža na mierne nižších výkonových údajoch. Ak stlačíte plynový pedál na podlahu, na 100 km/h sa dostanete za 3,6 sekundy. Výrobca udáva maximálnu rýchlosť 315 km/h. To je o 5 km/h menej ako uzavretý náprotivok Trofeo.

Inzercia Odťahová služba Rečičár

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button