Automobily

Luxusný pick-up Toyota Tundra Capstone chce konkurovať tradičným americkým značkám s V6 hybridom

Toyota Tundra Capstone

Toyotu Tundra by sme v jej doterajších prevedeniach mohli charakterizovať ako štýlového pracanta, no nie ako luxusný automobil pre po štýle bažiacu klientelu. Tretia generácia však prináša zvrat vo vnímaní mohutného pick-upu. Verzia s označením Capstone je presne tým typom vozidla, po ktorom robotníci už nesiahnu. Je určená milovníkom luxusných a neprehliadnuteľných pick-upov, za ktorými sa obráti každý okoloidúci. Toyota chce však zahrať aj na nôtu ekoaktivistov, pre ktorých si pripravila šesťvalcové hybridné pohonné ústrojenstvo.

Toyota chce “zničiť” Ford F-150…

Pod kapotou luxusného modelu Toyota Tundra Capstone pracuje pohonné ústrojenstvo označené ako i-Force Max Hybrid.

Tretia generácia populárneho pick-upu Toyota Tundra prišla v luxusnej verzii Capstone. Čo toto prevedenie ponúkne? Zaujímavostí je mnoho. Hlavným poznávacím znakom verzie Capstone je chróm. Je prítomný od prednej masky až po zadnú časť, lemy okien a lišty dverí nevynímajúc. Do chrómu sa odeli aj obrovské 22-palcové 6-lúčové disky kolies. Tieto kolesá sú údajne najväčšie, aké doteraz Toyota na svoje full-size pick-upy nahodila.

Exteriér zaujme tiež elektricky ovládaným schodíkom pre ľahší prístup ku korbe či automatickými výsuvnými nášľapmi, ktoré uľahčujú nastupovanie do kabíny. Po otvorení dverí sa tiež premieta hrdé logo verzie Capstone na zem. Vnútrajšok pick-upu Toyota Tundra Capstone ponúkne kožené perforované čalúnenie, pravé drevo na obloženiach, tiež panoramatickú strechu či špeciálne odhlučnené sklá. Vzduchový podvozok dožičí ten najpríjemnejší pocit z jazdy aj pri prechode väčšími nerovnosťami. Automobil bude predávaný len v štvordverovom prevedení CrewMax s dĺžkou korby 1670 mm.

Pod kapotou luxusného modelu Toyota Tundra Capstone pracuje pohonné ústrojenstvo označené ako i-Force Max Hybrid. Je zložené z 3,5 litrového twin-turbo šesťvalca a štartér-generátora. Celkový výkon sústavy je zhruba 437 koní s krútiacim momentom 790 Nm. Výkon je distribuovaný na všetky štyri kolesá pomocou 10-stupňového automatu. Automobil nadovšetko dokáže utiahnuť náklad s hmotnosťou až 4690 kilogramov. Predaj automobilu bude rozbehnutý len na americkom trhu. Akú cenovku Toyota Tundra Capstone dostane, to žiaľ zatiaľ povedať nevieme. Toyota však v nej vidí obrovského konkurenta populárnych pick-upov ako Ford F-150 či Chevrolet Silverado.

Andrej Bivan

Autá som mal rád už ako dieťa. Nebola značka, ktorú by som nepoznal. Táto láska k autám pretrvala dodnes. Na autá sa mi však už nestačí len pozerať. Chcem v nich sedieť, jazdiť a počúvať ich motor. To je tá najlepšia hudba pre moje uši.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button