Automobily

Čo sa to deje? Posledný Mercedes S 580 od Mansory je až príliš decentný

Mansory Mercedes S 580

Pri zmienke o modeloch, ktoré vyliezli z dielne Mansory, nám napadnú tie najdivokejšie úpravy, ktoré tento nemecký úpravca počas svojej bohatej histórie vytvoril. Každá značka dostala divokú okázalú úpravu, ktorá vždy poriadne vytŕčala z davu. Preto nás trošku prekvapili fotografie posledného výtvoru “tuningovej” dielne Mansory. Žeby kríza identity? Upravený Mercedes S 580 je až príliš decentný na to, na akú úpravy sme si pri Mansory už tak nejak zvykli. Aj napriek tomu mu táto decentnosť pristane.

Kríza identity v Mansory?

Okrem karbónových detailov dostal upravený Mercedes S 580 aj špeciálne 22-palcové disky kolies Y-spoke. Disky sú obuté na pneumatikách Continental SportContact 6.

Upravený Mercedes S 580 v podaní Mansory vyzerá tak nejak smutne v porovnaní s predchádzajúcimi úpravami. Nič mu to však neuberá na jeho pôvabe. Úpravy, hoci sú decentné, dokázali o niečo vylepšiť a ozvláštniť tento prémiový model. Zovňajšok je vylepšený napríklad karbónovými doplnkami, ktoré nájdeme na nárazníkoch, na kapote, bočnom lištovaní, zadnom spojleri či difúzore. Štvorica čiernych koncoviek výfuku dokonale ladí s bielym lakom karosérie prezentovaného modelu. A brzdové svetlo medzi nimi vzdáva hold monopostom Formule 1. Logá Mercedesu by ste na upravenom stroji Mansory hľadali márne. Sú nahradené logom nemeckého úpravcu.

Okrem karbónových detailov dostal upravený Mercedes S 580 aj špeciálne 22-palcové disky kolies Y-spoke. Disky sú obuté na pneumatikách Continental SportContact 6. Vďaka zníženému podvozku dokonale vyplnia priestor pod blatníkmi. Mansory iné úpravy, ako tie navonok viditeľne, pre tentokrát vynechalo. Znamená to tak, že pod kapotou pracuje štvorlitrový biturbo osemvalec so 48-voltovou Mild-Hybridnou sieťou. Ponúkne výkon 503 koní plus 20 koní z elektromotora s krútiacim momentom 700 Nm. Z nuly na stovku vypáli za 4,4 sekundy. Koľko špeciálov Mansory vyrobí a aká bude ich cena si nemecký úpravca necháva pre seba.

Ján Ondrovčík

Motoristická žurnalistika nie je len prácou. Je poslaním. Je plná nových podnetov, informácií, skúseností. Je ľahké sa stratiť v množstve informácií no o to ťažšie je sa v nich vyznať. Ja sa snažím byť odborníkom na automobily, motocykle a motorizmus ako celok.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button