Automobily

Vyzbrojte sa na leto špeciálnou edíciou modelu Jeep Wrangler High Tide

Jeep Wrangler High Tide

Americká tradičná značka, výrobca svalnatých off-roadov Jeep, si aj tento rok pripravila pre svojich fanúšikov špeciálnu edíciu svojho nezameniteľného teréňáku. Rok po vydaní Wrangleru Rubicon 392 so 6,4 litrovým osemvalcovým motorom Hemi s výkonom 470 koní, ponúkne Jeep milovníkom značky o niečo jemnejšiu verziu populárneho modelu Wrangler s letným prívlastkom High Tide, ako aj výbavu Beach, ktorej srdcom bude tentokrát menej smädný, no stále poriadne silný šesťvalec.

Jeep chce špeciálnymi edíciami upútať pozornosť…

Pod kapotou letného špeciálu bude pracovať šesťvalcové pohonné ústrojenstvo Pentastar s výkonom 285 koní a krútiacim momentom 353 Nm.

Tohtoročným špeciálom je model Wrangler s prívlastkom, alebo presnejšie, vo výbave High Tide, ktorá nadväzuje na výbavu Sport S. Pod kapotou letného špeciálu bude pracovať šesťvalcové pohonné ústrojenstvo Pentastar s výkonom 285 koní a krútiacim momentom 353 Nm. S minuloročnou osemvalcovou raketou sa to síce porovnávať nedá, no nie každému pasuje vysokovýkonný a pomerne smädný osemvalec. S tohtoročným šesťvalcom zaujmú určite širšiu škálu motoristov. Okrem motora V6 dostane výbava High Tide aj pevnú strechu, LED svetlomety, čelné sklo Gorilla Glass, bočné lištovanie, strešné okno Sunrider Fliptop, ako aj efektné nálepky High Tide umiestnené na kapote.

Ako sme už v úvode načrtli, špeciálnou nebude len samotná edícia High Tide, ale aj je prvých 500 limitovaných modelov, ktoré dostanú špeciálne limitované označenie Beach. Namiesto nálepiek High Tide sa na prednej kapote bude vypínať nápis Beach, ktorý vás doslova bude nútiť nasadnúť a vydať sa naproti zapadajúcemu slnku niekde po rozpálených cestách Kalifornie. Výbava High Tide bude ďalej obsahovať napríklad aj balíček Xtreme Reckon, v ktorom zákazník dostane 17-palcové disky so šroubovaným límcom proti preklzávaniu pneumatík, obuté na pneumatikách BG Goodrich T/A KO2. Automobil je vďaka tomuto balíku vyšší o 4 centimetre a jeho prevod zadnej nápravy je 4,56.

Americká značka Jeep začína na svoj špeciálny model prijímať objednávky už teraz. Cena modelu Jeep Wrangler High Tde bude štartovať na čiastke 49 240 amerických dolárov. Či sa budeme môcť tešiť so špeciálneho Wranglera aj v Európe, to zatiaľ známe nie je.

Milan Machaj

Písanie je moja záľuba. Písanie o autách či motorkách je nie len záľubou, ale mojim životným cieľom. Preto sa snažím a budem snažiť zdokonaľovať sa každým novým článkom, aby som bol najlepší v tom, čo robím.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Back to top button