Automobily

Luxusná limuzína DS 9 dostala plug-in hybridný pohon s dojazdom na elektrinu až 70 km

DS 9 E-Tense 250 Plug-in Hybrid

Krásna, luxusná a hlavne štýlová francúzska limuzína DS 9 dostala nové pohonné ústrojenstvo. Ekonomicky aj ekologicky zmýšľajúcich záujemcov poteší nový plug-in hybridný pohon. Na elektrinu dokáže pri tejto verzii DS 9 prejsť až 70 kilometrov. Na jazdu mestom ako stvorené. Plug-in hybrid sa v ponuke postaví vedľa spaľovacieho 1,6 litrového štvorvalca a dvojice už predstavených hybridných modelov s označeniami E-Tense 225 a E-Tense 360.

DS 9 ponúkne už tretí hybridný agregát…

Srdcom luxusnej limuzíny DS 9 je prepĺňaný benzínový štvorvalec s objemom 1,6 litra. Jeho výkon je naladený na 200 konských síl s krútiacim momentom 300 Nm.

Nové plug-in hybridné pohonné ústrojenstvo dostalo označenie E-Tense 250. Číslo v označení pri tom hovorí o počte koní pod kapotou (rovnako ako aj pri aktuálnych E-Tense modeloch). Pohon sa realizuje na prednom páre kolies. Novinka bude dostupná v dvoch výbavových variantoch. Lacnejší variant nájdeme v ponuke pod označením Performance Line a drahší zas pod označením Rivoli.

O roztáčanie predného páru kolies sa postará hybridné pohonné ústrojenstvo, ktoré je možné dobíjať aj zo zástrčky. Srdcom luxusnej limuzíny DS 9 je prepĺňaný benzínový štvorvalec s objemom 1,6 litra. Jeho výkon je naladený na 200 konských síl s krútiacim momentom 300 Nm. Spaľovaciemu motoru k vyšším výkonom a nižšej spotrebe napomáha elektromotor s výkonom 81 kW a krútiacim momentom 320 Nm. Kombinovaný výkon sústavy je pri tom 250 koní s krútiacim momentom 360 Nm. Z nuly na stovku sa DS 9 dokáže s týmto pohonom rozbehnúť za 8,1 sekundy a jeho maximálna rýchlosť je obmedzená na 240 km/h.

Automobil dostal akumulátor s kapacitou 15,6 kWh. V kombinovanom cykle by mal poskytnúť dojazd na čisto elektrický pohon 61 kilometrov. Pri mestskom cykle to má byť až 70 km. Emisie CO2 sa pri tomto hybride pohybujú na hranici 26g na kilometer, čo je výborná hodnota. Základná výbava Performance Line poskytne pasažierom vymoženosti ako bezkľúčový vstup do auta, parkovacie senzory vpredu aj vzadu, parkovaciu kameru, tempomat, sledovanie slepého uhla, šesť airbagov, multimediálny systém, prístrojový štít či navigáciu. Milovníkom luxusu nebude chýbať ako prémiové kožené čalúnenie ako aj Alcantara, elektricky ovládané predné sedadlá s vyhrievaním a pamäťou, ako aj dvojzónová automatická klimatizácia. Nechýbajú LED svetlomety či 19-palcové kolesá.

Vyššia výbava Rivoli ponúkne navyše aktívne udržiavanie vozidla v jazdnom pruhu, adaptívny tempomat s funkciou “stop and go”, 360-stupňovú parkovaciu kameru. Nechýbajú odvetrávané predné sedadlá či ambientné osvetlenie interiéru. O maximálne pohodlie pri jazde sa postará aj aktívny podvozok DS Scan Suspension. Za príplatok bude k dispozícii prémiové koža Nappa, tlačidlo pre odsunutie sedadla spolujazdca či strešné okno s elektronicky ovládanou slnečnou clonou. Za ďalšie eurá navyše dostanete aj nočné videnie či prémiový hudobný systém Focal Electra so 14 reproduktormi a subwooferom so spoločným výkonom 515 W.

Milan Machaj

Písanie je moja záľuba. Písanie o autách či motorkách je nie len záľubou, ale mojim životným cieľom. Preto sa snažím a budem snažiť zdokonaľovať sa každým novým článkom, aby som bol najlepší v tom, čo robím.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button