Automobily

Príbeh legendy končí po 37 rokoch. Fiat Uno sa lúči limitkou s menom Ciao

Fiat Uno Ciao

Z brazílskej linky v meste Betim z výrobných liniek schádzal taliansky drobec Fiat Uno neuveriteľných 37 rokov. Dnes sa ale jeho výroba končí. So svetom sa lúči limitovanou edíciou s menom Ciao. Vyrobí sa v 250-tich exemplároch. Exkluzívna limitka dostane lak Silverston Gray, 14-palcové čierne disky, čierne späťáky a jedinečnú plaketu s talianskou trikolórou v interiéri, ktorá bude označovať číslom daný vyrobený kus. Ďalším z jedinečných doplnkov bude aj nálepka na bokoch “La Storia Di Una Leggenda” – v preklade príbeh legendy. Legenda sa takýmto veľkolepým spôsobom rozlúči so svojimi fanúšikmi.

Výstižný názov rozlúčkovej edície…

Prvý model Fiat Uno vyšiel na cesty v roku 1983 z domácej talianskej továrne. Výroba tohto modelu v Európe skončila v roku 1995.

Interiér drobného mestského automobilu Fiat Uno Ciao dostal tmavé prevedenie, ktoré môže byť kombinované s rôznymi odtieňmi šedej a čiernej. Jedinečným doplnkom interiéru bude plaketa vo farbe talianskej trikolóry, ktorá bude číslom označovať každý model z 250 kusovej limitovanej edície. Vo výbave rozlúčkovej limitky nebude chýbať klimatizácia, audiosystém s Bluetooth, elektricky ovládané okná, lakťová opierka či zadné delené sedadlá.

Pod kapotou rozlúčkového modelu Fiat Uno Ciao bude pracovať len jediný agregát, konkrétne 1,0 litrový FireFly Evo trojvalec. Silu prenesie na predné kolesá pomocou päťstupňového manuálu. Cena posledného limitovaného zástupcu mestských autíčok s menom Fiat Uno Ciao bola stanované na v prepočte 13 113 eur. Tento model tak ukončí výrobu modelu, ktorý za 37 rokov výroby vyrazil na cesty sveta v počte takmer 4,4 milióna kusov a to len z brazílskej továrne.

Prvý model Fiat Uno vyšiel na cesty v roku 1983 z domácej talianskej továrne. Výroba tohto modelu v Európe skončila v roku 1995. V Brazílii však tento model schádzal z liniek aj naďalej. Predsa len, o jednoduché a lacné automobily tohto typu aj dnes v Južnej Amerike veľký záujem. Sme úprimne zvedaví, či sa aj u nás nájde nadšenec do modelu Fiat Uno, ktorý si svoju rozlúčkovú limitku privezie aj na naše cesty. Stať sa veru môže všetko.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button