Automobily

Limitovaná edícia s 390 koňovým päťvalcom!

CUPRA Formentor VZ5

Päťvalcový agregát pod kapotou dravého crossoveru je realitou. Cupra Formentor prichádza s ostrou verziou VZ5, ktorá ponúkne výkon až 390 koní! Prichádza ako darček pre fanúšikov na tretie výročie samostatnosti značky Cupra. Edícia je však limitovaná a preto sa treba poponáhľať s objednávkou.

Benzínový prepĺňaný agregát s objemom 2,5 litra a piatimi valcami je nám už dobre známy. Dodnes s ním jazdia pod kapotami výkonné športové kompakty Audi. Napríklad pod kapotou Audi RS Q3 je rovnaký motor naladený až na 400 koní.  Je spojený so sedemstupňovou dvojspojkovou automatickou prevodovkou DSG. Sila motora je pri tom distribuovaná na všetky štyri kolesá.

Ostrý motor je známy z kompaktov Audi…

Ako povedal o novinke pretekár Mattias Ekström, sklamaní z modelu budú len tí, na ktorých už limitovaná edícia nezvýši..

Cupra Formentor VZ5 s päťvalcovým 2,5 litrovým motorom ponúkne výkon až 390 koní s krútiacim momentom 480 Nm. Vďaka nemu z nuly na stovku vystrelí za 4,2 sekundy. Jeho maximálna rýchlosť je žiaľ obmedzená na 250 km/h. Výkonu boli podriadené aj ďalšie časti vozidla. Cupra Formentor VZ5 dostal šesťpiestové brzdy Akebono, znížený podvozok, adaptívne tlmiče či 20-palcové kolesá.

Verzia VZ5 sa od svojej “civilnejšej” verzie líši aj navonok. Cupra Formentor VZ5 dostala prepracovaný výfukový systém so štvoricou, do medenej farby odetých, koncoviek výfuku, karbónový difúzor, agresívnejšiu kapotu či ostrejší predný nárazník s novou mriežkou chladiča.

Inzercia Odťahová služba Rečičár

7000 exemplárov v limitovanej edícii sa bude predávať v štyroch farebných prevedeniach – exkluzívnej Taiga Grey, ďalej Midnight Black, Magnetic Tech Matt a Petrol Blue Matt. Objednávky na limitovanú edíciu agresívneho crossoveru Cupra Formentor VZ5 sa už hrnú a ako povedal o novinke pretekár Mattias Ekström, sklamaní z modelu budú len tí, na ktorých už limitovaná edícia nezvýši.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button