InfoMotocykle

Triumph Bonneville T120 a T120 Black 2021

Nadčasová, konkurencieschopná a nádherná ikona

Jednoznačná britská motocyklová ikona osadená dvojvalcovým motorom s objemom 1200 cm³ a veľkorysým krútiacim momentom nepopierateľnou identitou Bonneville vylepšuje svoju DNA a predstavuje nový štandard pre nadčasový charakter a jednoduchosť jazdy.

Vďaka výrazne vylepšenému nastaveniu ovládacích prvkov a značnej úspore hmotnosti o 7 kg, novým ľahkým hliníkovým ráfikom kolies a novým vylepšeným brzdám Brembo, ako aj komfortnejšej jazde zásluhou tempomatu a vylepšení v podobe jazdných režimov a ešte citlivejšieho plynu legenda Bonneville naďalej pokračuje.

1959 Triumph Bonneville
1959 Triumph Bonneville
1959 Triumph Bonneville
1959 Triumph Bonneville

  Bonneville T120: zvonka klasický, zvnútra moderný

  Nový motor s 80 koňmi a 105 Newtonmetrami krútiaceho momentu 

  Triumph Bonneville T120 je nadčasovo krásna motorka. Je priam fascinujúce, aký podobný je súčasný model T120 jeho predchodcovi, ktorý bol predstavený v roku 1959, bez toho, aby vyzeral staro. Napriek tomu, že neúprosné normy ako súčasná EURO5 neobišla ani tento nádherný stroj. 

   Motor a výkon

   O nový motor sa delia súrodenci model Bonneville T120 a T120 Black. Britský dvojvalec s veľkým krútiacim momentom a zdvihovým objemom 1200 cm³ dostane pre rok 2021 ľahší kľukový hriadeľ, čo znamená, že hmotnosť zotrvačníka novej T120 sa výrazne zníži. Výsledkom nových vyvažovacích hriadeľov je tiež nižšia zotrvačná hmotnosť, a teda podľa spoločnosti Triumph priamejšia a pohotovejšia odozva. Optimalizovaná bola aj spojka.

   Bonneville T120 bol špeciálne vyladený tak, aby poskytoval vysoký krútiaci moment v rozsahu otáčok od nízkych až po stredný, pričom v celom rozsahu poskytuje dostatočný výkon. Motor poskytuje výkon 80 k pri 6 550 ot./min. a krútiaci moment 105 Nm pri veľmi nízkych 3500 ot./min.

   Vďaka dobre navrhnutému systému chladenia kvapalinou vylepšený motor pre rok 2021 prekračuje požiadavky normy EURO 5, čím poskytuje nižšie emisie ako predchádzajúca generácia a vynikajúcu spotrebu paliva 4,7 litra na 100 kilometrov.

   Modely T120 a T120 black majú veľmi dlhý servisný interval 16 000 kilometrov, čo pomáha udržiavať nízke náklady. Zlepšila sa aj manipulácia so strojom, či už na mieste kvôli zníženej hmotnosti o 7 kg, ale aj agilnosti a ovládateľnosti počas jazdy, ktoré zabezpečujú hliníkové ráfiky kolies vpredu 18″ a vzadu 17″.

   Motocykel je vybavený prémiovými 2-piestikovými strmeňmi Brembo a s dvomi brzdovými kotúčmi, jeden vpredu a jeden vzadu. Prepracované ABS a vypínateľná trakčná kontrola sú štandardom pre zvýšenie bezpečnosti.

   Kombinácia úspory hmotnosti, kolies a nastavenia bŕzd robí z novej T120-ky lepšie ovládateľný stroj ako celok.

   Triumph Bonneville T120 Black
   Triumph Bonneville T120 Black
   Triumph Bonneville T120 Black
   Triumph Bonneville T120
   Triumph Bonneville T120
   Triumph Bonneville T120

    Vylepšená technológia

    Nová T120 má teraz v štandardnej výbave tempomat, ktorý sa nastavuje pomocou tlačidla na riadidlách a spolu s vylepšenými jazdnými režimami Rain a Road prispieva ešte k pohodovejšej a bezpečnejšej jazde.

    Medzi ďalšie štandardne dodávané technológie patrí asistenčná spojka, ktorá znižuje únavu jazdca v hustej premávke alebo na dlhších cestách, imobilizér zabudovaný do kľúča, praktická USB nabíjačka pod sedadlom a vnútorné vedenie pripravené na zapojenie vyhrievaných gripov. Pre lepšiu viditeľnosť je svetlomet pre rok 2021 vybavený charakteristickým LED denným svietením Triumph.

    Ikonická vyrezávaná nádrž Bonnevillu s chráničmi kolien osadená chrómovaným kovovým znakom dodáva nezameniteľnému dizajnu T120 nový štýl.

    Multifunkčný digitálny displej poskytuje jazdcovi všetky potrebné informácie, ako je nastavenie jazdných režimov, stav tempomatu, indikátor polohy zaradeného stupňa a oveľa viac.

    Triumph Bonneville T120
    Triumph Bonneville T120
    Triumph Bonneville T120
    Triumph Bonneville T120
    Triumph Bonneville T120
    Triumph Bonneville T120
    Triumph Bonneville T120 Black
    Triumph Bonneville T120 Black
    Triumph Bonneville T120 Black
    Triumph Bonneville T120 Black
    Triumph Bonneville T120 Black

     Vzhľad Triumph Bonneville T 120

     T120 je k dispozícii v 3 štýlových farebných prevedeniach, vrátane možnosti jednofarebnej čiernej Jet Black alebo dvojfarebných vyhotoveniach: Cordovan Red a Silver Ice alebo Cobalt Blue a Silver Ice, ktoré sú obe zvýraznené ručne maľovanou zlatou líniou.

     Pre model T120 Black je na výber čierna Jet Black alebo sofistikovaná schéma Matt Jet Black a Matt Graphite s ručne maľovanou striebornou líniou.

     Nezameniteľný štýl a ikonická silueta Bonneville v kombinácii moderných bezpečnostných prvkov a technológií od Triumph-u dáva dokopy modernú klasiku, ktorú by chcel mať v garáži asi každý jeden z nás.

     Marcel Szabó

     Najkrajší zvuk je z vidlicového dvojvalca :) pokiaľ sa však jedná o dve stopy pocity sa násobia štyrmi

     Súvisiace články

     Pridaj komentár

     Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

     Back to top button