Info

Letné pneumatiky Continental PremiumContact 7 dominujú európskym testom

Continental PremiumContact 7

Bezpečné brzdenie za každých podmienok a jazdný komfort zabezpečili pneumatikám Continental PremiumContact 7 a SportContact 7 víťazstvo v niekoľkých nezávislých testoch letných pneumatík na sezónu 2024. Rovnako dobre obstáli aj v testoch renomovaných európskych autoklubov.

Pneumatiky PremiumContact 7 dosiahli vynikajúce výsledky vo všetkých podmienkach a získali prvé miesto vo všetkých hlavných testoch letných pneumatík na sezónu 2024. Automobilové kluby ADAC (Nemecko), ÖAMTC (Rakúsko) a TCS (Švajčiarsko) ohodnotili pneumatiku Continental PremiumContact 7 ako „vysoko odporúčanú“. Renomovaní odborníci ocenili najmä najkratšiu brzdnú dráhu, a to za akýchkoľvek podmienok, na suchej aj mokrej vozovke. Pneumatika vyniká aj vysokým kilometrovým výkonom a komfortom jazdy. Odborníci nezabudli ani na udržateľnosť a vyváženosť pneumatiky.

Pneumatiky Continental PremiumContact 7 zvíťazili v dvanástich testoch…

Vďaka nízkemu valivému odporu prináša PremiumContact 7 aj úsporu a zníženie emisií CO2.

Spomedzi testovaných pneumatík dosiahla najlepší výsledok v najkratšej brzdnej dráhe na mokrej a suchej vozovke, a zároveň sa stala najodporúčanejšou pneumatikou vďaka svojej najlepšej priľnavosti. Stabilné správanie pneumatiky, ako aj jej dobré vlastnosti za všetkých poveternostných podmienok podčiarkujú testy nemeckého časopisu Auto Motor und Sport a Auto Bild Reisemobil, v ktorých pneumatika Continental PremiumContact 7 opäť kraľovala.

Pneumatiky PremiumContact 7 sú najlepšou voľbou pre vodičov, ktorí očakávajú vynikajúci výkon, bezpečnosť a jazdný komfort. Spoločnosť Continental nadväzuje na tradíciu inovácií a dokonalosti bez kompromisov. Vďaka nízkemu valivému odporu prináša PremiumContact 7 aj úsporu a zníženie emisií CO2. Optimalizovaná konštrukcia a materiály pohlcujú vibrácie a nerovnosti vozovky, čím zvyšujú komfort na dlhých cestách a v meste. Pokročilé technológie a konštrukcia pneumatiky zabezpečujú vynikajúcu priľnavosť a stabilitu na suchom aj mokrom povrchu. Vodiči ocenia aj komfort a tichú jazdu, ktorú tieto pneumatiky poskytujú.

Nemecký automotoklub ACE spolu s GTÜ a ARBÖ tiež uznali PremiumContact 7
za najbezpečnejšiu zo všetkých testovaných pneumatík. Vyzdvihli najmä vyvážené jazdné vlastnosti pneumatiky na mokrej vozovke.

„Pneumatika Continental PremiumContact 7 kombinuje najnovšie technológie
s dlhoročnými skúsenosťami v tomto odvetví. Vodičovi poskytuje optimálny výkon, bezpečnosť a komfort,“
hovorí Magda Nagy zo spoločnosti Continental Barum s.r.o.

Celkovo pneumatiky Continental PremiumContact 7 zvíťazili v testoch dvanástich popredných automobilových časopisov a európskych autoklubov. Dvakrát skončili aj na druhom mieste, čo je zároveň ich „najhoršie“ umiestnenie v testoch, v ktorých sa objavili.

Nová generácia športových pneumatík Continental SportContact 7 v testoch dopadla rovnako dobre. Nemecký časopis Auto Bild Sportscars ju označil za „príkladnú“. Z viacerých dôvodov ju označil za takmer bez slabých stránok – s presným ovládaním, vyváženými vlastnosťami a krátkou brzdnou dráhou.

„Pneumatiky Continental sú zárukou bezpečnej jazdy v lete aj v zime. Našu prvotriednu kvalitu potvrdzujú víťazstvá v testoch renomovaných automobilových klubov a časopisov, ktoré dokazujú neustále úsilie nášho vývojového tímu,“ hovorí Andreas Schlenke zo spoločnosti Continental, zodpovedný za benchmarking
a testovanie pneumatík.

Zdroj: Tlačová správa Continental Tires Slovakia s. r. o., AMI Communications Slovakia

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button