Automobily

Lamborghini Huracán Tecnica s desaťvalcovým motorom a výkonom 640 koní prichádza

Lamborghini Huracán Tecnica

Nová verzia modelu Lamborghini Huracán s názvom Tecnica prichádza na cesty. Neponúkne síce plnokrvný dvanásťvalec tak, ako sme to mali pri Lamborghini radi, ale o niečo menší 10-valcový motor, ktorého výkon však za dvanásťvalcami nijako nezaostáva. Tecnica poskytne až 640 koní a nebude určená len na okruhy. Vyšantiť sa s ňou budete môcť aj v bežnej premávke.

V12-stka si v Lamborghini Huracán Tecnica svoje miesto nenašla…

Superšportový automobil Lamborghini Huracán Tecnica je vyladený tak, aby nezaostával ani za okruhovými špeciálmi.

Lamborghini sa snažilo vytvoriť pri verzii Tecnica niečo medzi najostrejším Lamborghini Huracán STO a “jemným” EVO-m. Výkon smeruje k STO-čku, ktoré z 5,2 litrového desaťvalcového atmosférického motora poskytne automobilu výkon 640 koní (EVO “len” 610 koní) s krútiacim momentom 565 Nm. Pri verzii Tecnica sa pohon realizuje na zadnom páre kolies. Sila je na ne prenášaná pomocou sedemstupňovej dvojspojkovej automatickej prevodovky. Motor má údajne krajší zvuk a z nuly na stovku vystrelí automobil za 3,2 sekundy. Zadná náprava je natáčacia, čo zlepší celkovo ovládanie pri vysokých rýchlostiach.

Superšportový automobil Lamborghini Huracán Tecnica je vyladený tak, aby nezaostával ani za okruhovými špeciálmi. Do stavu pokoja ho majú za úloh opäť priviesť karbón-keramické brzdy. Diely použité na jeho stavbu sú odľahčené, konkrétne napríklad karbónový kryt motora či nové odľahčené dvere. Lamborghini Huracán Tecnica vďaka tomu dosahuje hmotnosť len 1379 kilogramov. Tiež poskytuje o 35% lepší prítlak na zadnej náprave vďaka vylepšenej aerodynamike. Aerodynamický odpor technici znížili zas o 20% v porovnaní s variantom EVO RWD. Automobil by sa k svojim majiteľom mal dostať ešte tento rok. Za akú cenu, automobilka oficiálne neprezradila.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button