Domáce cestyInfo

Ku susedom do Česka cestujeme od dnes jednoduchšie!

(SK/CZ - 10.5.2021)

Opatrenia sa konečne pomaly ale isto uvoľňujú. Prichádzajú radostné správy pre všetkých, ktorí plánujú cestu do susedného Česka. Od pondelka 10.5.2021 je tak cestovanie do Česka jednoduchšie. Pre Slovákov bude stačiť na vstup do susedného Česka antigénový test nie starší ako 24 hodín alebo PCR test nie starší ako 72 hodín. Povinná karanténa sa ruší, no príjazdový formulár stále ostáva.

Respirátor 14 dní po príchode…

Stále však treba dbať na zvýšenú opatrnosť a nezabúdať na hygienické opatrenia.

Príjazdový formulár je potrebné vyplniť ešte pred vstupom do Česka a poslať ho príslušnej krajskej hygienickej stanici. Doklad bude potrebné mať so sebou aj pri prechode hranicou a preukázať sa ním na požiadanie hraničnej či pobytovej kontroly.

Nariadenia v Českej republike však ukladajú povinnosť nosiť po príchode do Česka respirátor a to 14 dní tak vo vnútorných ako aj na vonkajších priestoroch. O nových voľnejších opatreniach informovalo Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí na svojej webovej stránke.

S nadšením očakávame uvoľňovanie opatrení aj na ostatných hraniciach Slovenska so susednými štátmi. Stále však treba dbať na zvýšenú opatrnosť a nezabúdať na hygienické opatrenia.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button