Automobily

Kombi SUV? SsangYong prichádza s novinkou Tivoli Grand

SsangYong Tivoli Grand

Na slovenský trh prichádza nové mestské SUV z dielne SsangYong s názvom Tivoli Grand. Zdá sa vám povedomé? Aj má prečo! Je to takpovediac kombi verzia modelu Tivoli a čo nás na tomto modeli teší najviac je fakt, že o niekoľko dní zakotví aj v našej redakčnej garáži. Poďme si však spolu predstaviť, na čo sa môžeme v našom budúcom teste tešiť.

Bohatý výber príplatkovej výbavy…

Pod kapotou nového kombi crossovera Tivoli Grand bude pracovať len jedna pohonná jednotka a to 1,5 litrový štvorvalec GDI Turbo s výkonom 120 kW.

Novinka z juhokórejskej dielne, SsangYong Tivoli Grand, je 4480 milimetrov dlhé mestské SUV, ktoré sa prezentuje ako kombi verzia crossoveru Tivoli. To ste už počuli? Že kombi verzia SUV-čka? Tak prosíme pekne, SsangYong prichádza s vlastnou novou triedou. Sme zvedaví, kedy ho bude nasledovať napríklad Kamiq Kombi, nazvaný možno Kombiq alebo Volkswagen T-Combicross. Uvidíme.

Pod kapotou nového kombi crossovera Tivoli Grand bude pracovať len jedna pohonná jednotka a to 1,5 litrový štvorvalec GDI Turbo s výkonom 120 kW. K dispozícii bude tento automobil len s náhonom na predné kolesá. Žiaľ štvorkolka bude v tomto segmente chýbať. O prenos sily na kolesá sa postará šesťstupňový manuál alebo príplatkový šesťstupňový automat AISIN. Za automat si zákazník priplatí 1250 eur.  Okrem automatu si môžu záujemci o tento mestský automobil priplatiť aj za ďalšie nadštandardné pakety Style+, Sport a TECH. Po vzore väčšieho Súrodenca SsangYong Korando môžeme povedať, že príplatkové pakety nie sú len vyhadzovaním peňazí, ale ich vybavenosť naozaj stojí za to.

Nový SsangYong Tivoli Grand ponúkne solídny základný batožinový priestor 720 litrov. Po sklopení zadných sedadiel narastie až na 1440 litrov. Výborná informácia pre všetkých, ktorí uvažujú nad kúpou tohto mestského crossoveru. Čo však poteší ešte viac, je jeho cenovka. Tá začína na sume 16 160 eur. Sme zvedaví, ako bude vyzerať plná výbava a čo všetko v nej SsangYong Tivoli Grand ponúkne. Nevieme sa dočkať prvých kilometrov strávených za novým juhokórejským kombi SUV.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Back to top button