Automobily

Karavan na elektrinu? Dokonca aj do terénu

SylvanSport RV

Elektromobilita sa pomaly dostáva aj do okruhov, v ktorých by sme o nej pred pár rokmi ani neuvažovali. Na scénu prichádzajú zaujímaví elektrické koncepty, ktoré nie sú len obyčajnými automobilmi, ale ponúkajú toho oveľa viac. Reč je o elektrických obytných vozoch, ktorých zástupcu si predstavujeme aj dnes Je ním elektrický karavan SylvanSport RV, ktorý vznikol zo spolupráci amerických firiem Zeus Electric Chassis a SylvanSport. Elektrický obytný voz nie je len automobilom na spevnené vozovky, ale aj off-roadovým spoločníkom každého nefalšovaného nomáda.

Na cestách už budúci rok…

Elektrický obytný voz SylvanSport RV narástol na dĺžku na 7600 milimetrov. Jeho výška je 3000 mm.

Elektrický karavan SylvanSport RV je off-roadový “obytňák” s náhonom na všetky štyri kolesá a úctyhodnou svetlou výškou. Je určený na prekonávanie aj ťažšieho terénu, vďaka čomu si ho obľúbia dobrodružní cestovatelia. Podvozok je robustný no k nemu žiaľ nemáme podrobnejšie technické parametre. Každopádne, podľa fotografií bude určite veľmi schopný a odolný.

Elektrický obytný voz SylvanSport RV narástol na dĺžku na 7600 milimetrov. Jeho výška je 3000 mm. Dokáže tak ponúknuť úctyhodný priestor pre bývanie aj početnejšej posádke. Jeho hmotnosť je takmer 6,5 tony a na jeho šoférovanie tak potrebujete C-čkový vodičák. To je možno mierna nevýhoda pre európskych automobilových turistov. O pohon elektrického karavanu by sa mali starať dva elektromotory so spoločným výkonom v okolí 300 koní. Dojazd by mohol byť na jedno nabitie až 650 km. Aké akumulátory v sebe elektrický karavan ukrýva, spoločnosti nezverejnili. Viac informácii momentálne o pohone nemáme. Vieme však, že elektrický karavan by sa na americké cesty mal dostať už budúci rok.

Andrej Bivan

Autá som mal rád už ako dieťa. Nebola značka, ktorú by som nepoznal. Táto láska k autám pretrvala dodnes. Na autá sa mi však už nestačí len pozerať. Chcem v nich sedieť, jazdiť a počúvať ich motor. To je tá najlepšia hudba pre moje uši.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button