Automobily

Jedinečné Porsche Panamera Turbo má dvojfarebný lak so skutočným zlatom

Porsche Panamera Turbo Sonderwunsch

Porsche v Šanghaji hostilo svetovú premiéru tretej generácie modelu Panamera, pri ktorej prekvapilo zhromaždené publikum odhalením špeciálneho auta. Tento nablýskaný model Turbo, propagovaný ako jedinečný projekt, bol vyvinutý divíziou Porsche Exclusive Manufaktur, ktorá má na starosti vysoko prispôsobené vozidlá. Zámerom je ukázať, že len “obloha” je limit pri objednávaní špeciálu Porsche prostredníctvom programu Sonderwunsch (v nemčine „špeciálna požiadavka“).

Hoci je táto Panamera len jediným unikátom a do masovej výroby nepôjde, Porsche ponúka pri novej generácii modelov Panamera širokú paletu individualizácií pre zákazníka, takže teoreticky by ste si ju mohli dať vyskladať aj v takomto prevedení. Má efektnú dvojfarebnú farbu založenú na primárnej farbe Leblon Violet Metallic, ktorá má fialový odtieň s jemnými gaštanovými akcentmi. Okrem toho lak obsahuje vločky pozlátené skutočným zlatom, čo je naozaj vysoká dávka luxusu aj pre už bez tak prémovoú značku, až nám to pripomína úpravy dielne Mansory.

Porsche ponúka program individualizácie Sonderwunsch…

Toto jedinečné vozidlo poslúži ako ukážka pre tých, ktorí sú ochotní siahnuť hlbšie do vrecka.

Spodná časť tela nového jedinečného Porsche Panamera je vyhotovená v čiernej farbe. Tieto dve farby oddeľuje línia lakovaná v metalíze Avium. Nikdy predtým nepoužitý svieži odtieň bol aplikovaný aj na rámy bočných okien, ako aj na 21-palcové kolesá s centrálnym zámkom. Pre zvýraznenie dvojfarebného vzhľadu Porsche nalakovalo spojlery a prahové lišty do čiernej farby a na svetlá a okná nanieslo tiež tmavý odtieň. Zmeny završujú bronzové pruhy výfukových koncoviek.

Dôvod, prečo Zuffenhausen nezdieľa žiadne obrázky interiéru, je ten, že kabína Panamery Turbo z programu Sonderwunsch bude dokončená až budúci rok. Toto jedinečné vozidlo poslúži ako ukážka pre tých, ktorí sú ochotní siahnuť hlbšie do vrecka, aby si nechali vytvoriť vysoko individualizované auto.

Porsche už medzitým prijíma objednávky na novú Panameru v Spojených štátoch, kde jej cena začína na 99 900 dolároch (91 239 eur). To je cena za model s pohonom zadných. Panamera 4 s pohonom všetkých kolies sa predáva od 106 900 dolárov (97 632 eur), pričom obe sa dostanú k predajcom na jar budúceho roka. Podrobnosti o cene a dostupnosti modelu Panamera Turbo E-Hybrid budú zverejnené neskôr.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button