Automobily

Irmscher Opel Astra IRC je inšpirovaný okruhovými špeciálmi

Irmscher Opel Astra IRC

Poznáte ešte Opel Astra OPC X-treme z roku 2001? Išlo o štúdiu športového auta pre cestnú premávku so 4,0-litrovým motorom V8 s výkonom 444 koní, karosériou z CFRP a rúrkovým priestorovým rámom. Napriek niekoľkým dopytom zákazníkov a desiatim predobjednávkam sa malosériová výroba nikdy neuskutočnila. Prečo si toto vozidlo pamätáme? Keď sme sa prvýkrát pozreli na najnovšiu prestavbu Irmschera na základe aktuálneho Opla Astra, museli sme sa nad tým trochu zamyslieť. Majstrovstvá sveta v rally a autá zo súťaže WRC slúžili ako inšpirácia pre tento veľkolepý dizajn, ktorý Irmscher, nemecký úpravca, vyniesol na svetlo sveta.

Irmscher ponúka rozsiahle portfólio úprav…

Mriežka chladiča Irmscher s typickou „tvárou“ Opel Vizor je súčasťou DNA Irmscheru už mnoho rokov.

Už na prvý pohľad spredu je vidieť zreteľné odlíšenie spôsobené agresívnou prednou časťou s premyslene navrhnutými nástavcami a vzduchovými otvormi. Mriežka chladiča Irmscher s typickou „tvárou“ Opel Vizor je súčasťou DNA Irmscheru už mnoho rokov. Na boku sú integrované bočné diely, ktoré sa rozkladajú po celej spodnej bočnej ploche a vedú k rozšíreniu zadnej časti. Výrazný zadný nárazník dominuje zadnej časti Astry IRC. S masívnym zadným krídlom sa jazdci do tohto auta úplne zbláznia. Každý vodič kultovej Manty by bol na tento počin hrdý.

Od uvedenia na trh Irmscher ponúka v sérii rozsiahle portfólio prispôsobení, ako napríklad súpravu pre rozšírenie karosérie, zníženie podvozku, zvýšenie výkonu až o 25 koní a kolesá až do veľkosti 20 palcov v dizajne Hydra Star. V upravenej verzii sú tieto kolesá nahodené aj na modeli Irmscher Astra IRC. Irmscher poskytne Astre IRC výkon sýstavy 260 koní, takže evidentne ide o základ v modeli Astra GSe s plug-in hybridom. Stále nie je jasné, či sa Irmscher Astra IRC bude vyrábať v malej sérii alebo ostane len ako cieľavedomý bodykit.

Ján Ondrovčík

Motoristická žurnalistika nie je len prácou. Je poslaním. Je plná nových podnetov, informácií, skúseností. Je ľahké sa stratiť v množstve informácií no o to ťažšie je sa v nich vyznať. Ja sa snažím byť odborníkom na automobily, motocykle a motorizmus ako celok.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button