Automobily

Inovované modely Chevy Suburban a Tahoe získajú väčšie dotykové obrazovky a silnejšie diesely

Chevrolet Suburban & Tahoe

Chevrolet Suburban a jeho o niečo menší súrodenec Tahoe sú prakticky zlatým americkým štandardom v doprave pre rodiny, pracovné tímy a dopravné agentúry. To však neznamená, že nie je na nich čo zlepšovať. Tvárou v tvár nedávno aktualizovanej konkurencii Fordu a Toyoty, ponúkajú Chevy Suburban a Tahoe pre modelový rok 2025 niekoľko nových doplnkov, ktoré im pomôžu udržať si status legendy.

Najviditeľnejšie zmeny na oboch modeloch badáme pri pohľade spredu, kde sa objavuje nová predná maska ​​inšpirovaná modelom Silverado EV. Väčšie svetlá pre denné svietenie sú umiestnené v lesklých čiernych krytoch C-čkových kanálov s väčšími svetlometmi namontovanými nízko na prednej časti. Štandardom všetkých modelov je lesklá čierna lišta chladiča, na ktorej sa nachádza emblém motýlika. Niektoré ozdobné prvky majú vpredu jedinečnú textúru ako napríklad plaketa Z71 či chrómová lišta High Country „Galvano“.

Chevrolet prekonáva japonských konkurentov…

Nezávisle odpružená náprava je jednou z najväčších výhod plnohodnotných SUV oproti modelom Nissan Armada či Toyota Sequoia.

Bočný profil je takmer nezmenený, s výnimkou dizajnu kolies. Keď už hovoríme o športovom štýle RST a vlajkovej lodi High Country, teraz ponúkajú ako voliteľnú možnosť masívne 24-palcové disky. Okolo zadnej časti je ďalší široký pruh lesklej čiernej farby spájajúci zadné svetlá, ktorých zvýrazňujúce osvetlenie v tvare písmena T bolo invertované pre širší vzhľad. Celkovo však vyzerajú nové modeli Chevrolet Tahoe a Suburban podobne ako predtým.

Inzercia Odťahová služba Rečičár

Drobné vylepšenia vzhľadu modelov Tahoe a Suburban pre modelový rok 2025 však uvoľňujú priestor pre veľké zmeny v interiéri. Štandardom každej výbavy je nový 17,7-palcový dotykový displej a 11,0-palcový digitálny prístrojový panel. Prepracovaná prístrojová doska zlepšuje výhľad a znižuje klaustrofóbiu posádky v kabíne. Volič radenia (predtým súbor tlačidiel na stredovej konzole) je späť na stĺpiku riadenia. Konzola bola tiež trochu vylepšená a lakťová opierka so skrytým úložným priestorom pod ňou sa vracia späť.

Bezdrôtový prenos Apple CarPlay a Android Auto a elektronický balík obsahuje aj niektoré nové technické funkcie. Ťahanie prívesu s týmito veľkými SUV je údajne jednoduchšie vďaka novej aplikácii, ktorá berie do úvahy dĺžku a šírku prívesu na odhadovanie dráh pri otáčaní a ťahaní dopredu, monitorovanie stavu pneumatík vášho prívesu a sprievodcu spúšťaním člna, ktorý poskytuje navigáciu činností krok za krokom. Väčší záujem bude pravdepodobne o kamerový systém prepojený s cloudom, ktorý majiteľom poskytuje živé video v aplikácii pre smartfóny, ideálne na kontrolu vozidla pred priblížením sa k nemu na tmavom parkovisku.

Modeli Chevrolet Suburban a Tahoe pre rok 2025 sú štandardne vybavené automatickým núdzovým brzdením, technológiou udržania sa v jazdných pruhoch, monitorovaním mŕtveho uhla, prednou a bočnou detekciou chodcov a adaptívnym tempomatom. Okrem toho bude pre výbavy LT, RST, Premier a High Country k dispozícii pokročilá súprava asistencie vodiča Super Cruise – pôvodne ponúkaná iba v posledných dvoch výbavách. Sofistikovaný systém monitorovania zadných sedadiel, ktorý je dostatočne citlivý na to, aby rozpoznal tlkot srdca a dychové vzory, je štandardom, čo zvyšuje bezpečnosť pre zaneprázdnených rodičov. K dispozícii je tiež vnútorná kamera, ktorá pomáha niekomu skontrolovať, či vo vnútri nenechali kabelku alebo nejaký balík.

Uznávaný 3,0-litrový turbodiesel Chevrolet Duramax bude teraz ponúkaný vo výbave Z71 pre rok 2025, pričom automobilka uviedla, že mnohí jej zákazníci chceli efektívnosť a plynulosť radového šesťvalca spolu so schopnosťami terénneho balíka. A čo viac, Suburban a Tahoe teraz dostávajú vysokovýkonnú verziu dieselu, ktorá poskytne výkon 305 koní. Benzínové 5,3-litrové a 6,2-litrové motory V8 zostávajú nezmenené.

Chevy hovorí, že modely Tahoe a Suburban budú ľahšie a lepšie reagovať na jazdu vďaka preladenému systému riadenia a aktualizovanému viacprvkovému zadnému zaveseniu. Táto nezávisle odpružená náprava je jednou z najväčších výhod plnohodnotných SUV oproti modelom Nissan Armada či Toyota Sequoia, ktoré sa vrátili k aktívnym zadným nápravám, aj keď ich predchádzajúce generácie mali pokročilejšie nastavenia. 

Chevrolet Tahoe z roku a jeho príbuzný Suburban, sa začnú vyrábať v továrni GM v Arlingtone koncom budúceho roka. Závod v Arlingtone je jedným z najziskovejších závodov GM, ktorý vyrába dvojičky Tahoe/Suburban, ako aj GMC Yukon a Yukon XL a Cadillac Escalade a Escalade ESV. Arlington bol nedávno v správach ako jedno z miest štrajku United Auto Workers, ale GM a UAW dosiahli dohodu, ktorá továreň opäť vypálila na vrchol jej produkcie.

Ceny modelov Chevrolet Suburban a Tahoe pre rok 2025 neboli zatiaľ odhalené, no očakávajte sa určité zvýšenie od súčasných modelov. Tahoe 2024 s krátkym rázvorom začína na cene 56 200 dolároch (51 500 eur), zatiaľ čo dlhší Suburban stojí o tri tisícky viac. V roku 2025 by obe tieto čísla mohli dosiahnuť 60 000 dolárov (55 000 eur). Viac sa však dozvieme budúci rok, bližšie k tomu dňu, keď sa nové modeli Chevrolet Suburban a Tahoe dostanú do výroby.

Milan Machaj

Písanie je moja záľuba. Písanie o autách či motorkách je nie len záľubou, ale mojim životným cieľom. Preto sa snažím a budem snažiť zdokonaľovať sa každým novým článkom, aby som bol najlepší v tom, čo robím.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button