Automobily

Hennessey potunila Cadillac Escalade-V a vyžmýkala z neho 1 005 koní

Hennessey Cadillac Escalade-V

Hoci Cadillac prichádza s výkonným plne elektrickým modelom Escalade IQ s výkonom 750 konských síl, texaská tuningová spoločnosť Hennessey už prekonala tento elektromobil s vylepšeným modelom Escalade-V. Po balíku H650, ktorý bol vydaný začiatkom roka, tuner z Texasu prichádza s novo spustenou sadou s označením H1000. Ponúka tak luxusné americké Full-size SUV s neuveriteľným výkonom 1 005 koní a krútiacim momentom takmer 1200 Nm.

S preplňovaným 6,2-litrovým motorom V8 s výkonom 682 koní nie je sériový Cadillac Escalade-V žiadnym slimákom. Hennessey mu však dodalo systém nasávania vzduchu s vysokým prietokom, vlastný vačkový hriadeľ, vylepšený výfuk, vysokoprietokové katalyzátory a nové sacie ventily. Súprava H1000 sa dokonca v Amerike dodáva s trojročnou zárukou alebo na prejazdených 36 000 míľ.

Cadillac vojnu s Mercedesom môže vyhrať…

Escalade-V je v USA veľkým konkurentom európskeho Mercedesu GLS ale aj SUV EQS.

Cadillac Escalade-V je veľkým konkurentom európskeho Mercedesu GLS ale aj SUV EQS a v Amerike s ním súperí o o prednostné postavenie. Edície, aké prináša aj napríklad Hennessey, môžu predaje modelu Escalade len a len zvýšiť a posunúť jeho popularitu vyššie. Automotive News Europe cituje dodávateľov Mercedesu, že SUV EQS sa možno z dlhodobého hľadiska nebude vyrábať v Spojených štátoch. Podľa správy bolo údajne prijaté rozhodnutie o premiestnení výroby vozidla z Vance v Alabame do závodu v Brémach v Nemecku. K posunu vraj dôjde po roku 2025, aby sa uvoľnilo miesto na montážnej linke v USA pre menšie EQC. Môže to znamenať väčší rozkvet americkej lode Cadillac Escalade-V? Možno práve aj tej od texaského úpravcu Hennessey. 

Inzercia Odťahová služba Rečičár

Hovorca americkej strany značky Mercedes však pre médiá odmietol túto záležitosť komentovať. Logika nám hovorí, že predmetný EQC by bol skôr modelom novej generácie ako súčasným modelom. Mohlo by sa premenovať na EQC SUV, aby odrážalo väčšie modely a vytvorilo miesto v ponuke pre sedan EQC, ktorý by konkuroval Tesle Model 3 a pripravovanému sedanu BMW i3.

Ján Ondrovčík

Motoristická žurnalistika nie je len prácou. Je poslaním. Je plná nových podnetov, informácií, skúseností. Je ľahké sa stratiť v množstve informácií no o to ťažšie je sa v nich vyznať. Ja sa snažím byť odborníkom na automobily, motocykle a motorizmus ako celok.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button