Motocykle

Indian Motorcycle ohromí Festival rýchlosti v Goodwoode modelmi Challenger RR a FTR750

Indian Challenger RR & FTR750

Indian Motorcycle, prvá americká motocyklová spoločnosť, privezie na prestížny festival Goodwood of Speed, ktorý sa koná od 11. do 14. júla, atmosféru pretekov King Of The Baggers a American Flat Track prostredníctvom modelov Indian Challenger RR a FTR750.

Festival rýchlosti v Goodwoode, preslávený ako oslava kultúry motoristického športu, je jedinečnou udalosťou pre nadšencov z celého sveta. Stretáva sa na ňom minulosť, súčasnosť a budúcnosť automobilovej techniky a zároveň sa tu pripomína bohatá história ikonických značiek, akou je napríklad Indian Motorcycle.

Indian čerpá z bohatej histórie značky…

Zoznam historických pretekárskych míľnikov značky Indian Motorcycle je takmer nekonečný.

Indian Challenger RR sa v slávnych pretekoch do vrchu prvýkrát predstaví vedľa najväčších ikon motoristického športu, a ponúkne všetkým fanúšikom mimo Ameriku vzácnu príležitosť počuť na vlastné uši výnimočný motor PowerPlus V-Twin a vidieť na vlastné oči pretekársky bagger továrenského tímu v rukách legendárneho Jeremyho McWilliamsa.

Inzercia Odťahová služba Rečičár

Spoločnosť Indian Motorcycle vydala na oslavu titulu šampionátu King of the Baggers 2022 v spolupráci s S&S Cycle limitovanú 29-kusovú sériu modelu Challenger RR, pričom každý kus je ručne vyrobený a vyladený na rovnaké špecifikácie ako motocykel Tylera O’Haryho, ktorý s číslom 29 majstrovstvá vyhral. Challenger RR ponúka zberateľom jedinečnú príležitosť vlastniť kus histórie.

Indian FTR750, dominantný stroj amerického flattracku, sa v Goodwoode prvýkrát objavil v roku 2018. Dizajn FTR750 od základu postavili vývojové a konštruktérske tímy Indian Motorcycle Racing. Výkonný vidlicový dvojvalec s objemom 750 cm3 je uchytený v jedinečnom ultraľahkom oceľovom ráme. Špeciál je vybavený veľkým centrálne umiestneným airboxom a elegantnou ľahkou kapotážou z uhlíkových vlákien.

Od svojich prvých pretekov v roku 2017, kedy sa tím Indian Motorcycle Racing oficiálne vrátil do profesionálnych flattrackových pretekov, si model FTR750 upevnil pozíciu siedmich po sebe idúcimi titulmi v šampionáte American Flat Track SuperTwins a jazdca tímu Wrecking Crew Jareda Meese doviezol až k rekordnému deviatemu titulu.

Preteky a víťazstvá sú už dlho základným prvkom DNA značky Indian Motorcycle. Spoločnosť Indian Motorcycle, ktorá preteká a vyhráva už 123 rokov, bola založená pretekármi a inšpiráciu k inováciám jej dáva túžba ísť rýchlejšie a vyhrávať preteky. Zoznam historických pretekárskych míľnikov značky Indian Motorcycle je takmer nekonečný, počnúc úspechmi Oscara Hedstroma vo vytrvalostných pretekoch na prelome storočia cez víťazstvo O.C. Godfreya na slávnom Isle of Man v roku 1911, rýchlostné rekordy Burta Munra, dominanciu pôvodného tímu Wrecking Crew v 50. rokoch a súčasnú dominanciu Wrecking Crew na americkej plochej dráhe až po tituly v šampionátoch SuperHooligan s FTR v rokoch 2022 a 2023 Baggers s Challengerom v rokoch 2020 a 2022.

Zdroj: Tlačová správa Indian Motorcycle, LivePR

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button