Automobily

Hyundai Santa Cruz Facelift: Takto elegantný môže byť pick-up

Hyundai Santa Cruz Facelift


Na americkom trhu sú určite modely, pri ktorých sme v Európe smutní, že si ich nemôžeme oficiálne kúpiť. Myslíme napríklad na nový Charger alebo aj nový model Kia K4. Ale patrí medzi ne aj Hyundai Santa Cruz, kompaktný pick-up, ktorý je vyrobený pre štáty a prešiel faceliftom.

Hyundai Santa Cruz pre modelový rok 2025 je zvonka mierne vynovený a jeho kokpit bude v budúcnosti viac digitálny. Malý pick-up si zachováva svoje známe možnosti hnacieho ústrojenstva, ale osobitná pozornosť sa venuje výbave XRT.

Hyundai na americkom trhu ešte výhodnejší…

Nový kokpit je založený na Tucsone a sú viditeľné aj niektoré nové detaily z modelu  Kona.

V prvom rade všetky modely Hyundai Santa Cruz 2025 dostanú malý, ale pekný facelift. Výrazná predná časť stále pripomína Hyundai Tucson. Zahnutá maska ​​chladiča v tvare písmena V zmizla a nahradili ju rovné línie a symetrické tvary. V USA súťaží Santa Cruz okrem iného aj s cenovo dostupným Fordom Maverick v kategórii „Light Trucks“ .

Keď už hovoríme o výbave XRT, Hyundai nasadil terénne pneumatiky na zlepšenie trakcie v teréne. Predtým XRT jazdil na rovnakých cestných pneumatikách ako ostatné úrovne výbavy, ale po facelifte je toho o niečo viac ako len nové pneumatiky. Mriežka chladiča má špeciálny vzor a predné a zadné masky sú špecifické pre XRT, aby umožnili lepší nájazdový uhol pri jazde v teréne. Vpredu sú výrazné červené ťažné háky a auto jazdí na 18-palcových kolesách špecifických pre XRT.

Vo vnútri sú zmeny oveľa citeľnejšie. Nový kokpit je založený na nedávno aktualizovanom Tucsone a sú viditeľné aj niektoré nové detaily prevzaté z modelu  Kona. K dispozícii je zakrivená panoramatická obrazovka, ktorá integruje displej infotainmentu vodiča a stredovej konzoly. Každý z dvoch displejov má veľkosť až 12,3 palca a je zabudovaný do novej palubnej dosky s policou nad priehradkou v palubnej doske.

V strede palubnej dosky sa nachádza rad skutočných spínačov a ovládacích prvkov pre nastavenie zvuku a klimatizácie, pričom výrazná radiaca páka zostáva zachovaná. Pribudol aj nový volant vzhľadu Tucson.

Pod kapotou máte stále na výber medzi dvoma motormi. Štandardom je 2,5-litrový atmosférický štvorvalec s výkonom 194 koní a poháňa buď predné alebo všetky štyri kolesá. Výkonnejšou verziou je 2,5-litrový turbomotor s výkonom 284 koní a krútiacim momentom 422 Nm. Je spriahnutý s osemstupňovou dvojspojkovou prevodovkou a zvládne odviezť až 2 267 kg.

Santa Cruz pre modelový rok 2025 prichádza k americkým predajcom toto leto. Cena bude oznámená krátko pred spustením. Pre porovnanie, Santa Cruz 2024 začína na sume 28 275 dolárov, čo je ekvivalent necelých 26 000 eur. Niekedy to veru má tá Amerika lepšie ako my…

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button