Automobily

Hybridná Honda ZR-V predstavená na domácom trhu! Budúci rok príde aj do Európy

Honda ZR-V

O severoamerickej Honde HR-V, ktorá na domácom trhu mala dostať len nové meno ZR-V, sme si už na našich stránkach písali. Vtedy sme však model Honda ZR-V predstavovali ako budúci možný globálny model, ktorý by niekedy mohol prísť do výroby, potom zamieriť do Číny či na domáci japonský trh. Dnes si ho predstavujeme oficiálne a máme aj ďalšie informácie ktoré potvrdzujú, že ho budeme môcť stretávať aj na európskych cestách. Na tento deň si ale budeme musieť ešte chvíľku počkať.

Honda ZR-V sa postaví medzi európske CR-V a HR-V…

V Japonsku sa bude ZR-V ponúkať ako hybrid, čo prezrádza nápis e:HEV na veku kufra, ale aj ako 1,5 litrový oturbený štvorvalec.

Už pri uvádzaní modelu Honda HR-V na severoamerický trh japonská automobilka oznamovala, že sa postupne rozšíri aj na ďalšie svetové trhy. O nejakú dobu neskôr sme sa dozvedeli, že globálna verzia modelu HR-V bude nositeľkou mena ZR-V. No a dnes prichádza na domáci trh ako nový model, ktorý sa budúci rok dostane aj do Európy. Na našom trhu sa postaví medzi európske modeli HR-V a CR-V. A hoci má Honda ZR-V také čínsko-americké tvary, medzi európskou, ako aj japonskou, konkurenciou sa veru nestratí. Jej dizajn by sme mohli prirovnať k novému Maserati Gracale a teda celkovo pôsobí veľmi emotívne a športovo.

Interiér modelu Honda ZR-V kopíruje štýl, ktorý priniesol nový model Honda Civic. A nie je to vôbec na škodu. Automobilu nechýba digitálny prístrojový štít. Stredobodom prístrojovej dosky je displej infotainmentu, ktorý je vložený medzi špecifickými výdychmi klimatizácie a kúrenia. Honda ZR-V dostala nový volič automatickej prevodovky, ktorý sa jej hodí viac ako ten, ktorý ponúka severoamerická Honda HR-V. Pod kapotou severoamerickej Hondy HR-V sa ukrýva len jediný agregát a to dvojlitrový štvorvalec. V Japonsku sa bude ZR-V ponúkať ako hybrid, čo prezrádza nápis e:HEV na veku kufra. Pravdepodobne to bude to isté pohonné ústrojenstvo, s ktorým vyrazila na cesty aj športová Honda Civic. Okrem hybridu sa v Japonsku počíta aj a 1,5 litrovým benzínovým oturbeným štvorvalcom, ktoré sa ale na európskom trhu s najväčšou pravdepodobnosťou predávať nebude kvôli fanatickým nariadeniam z EU.

Na konkrétnejšie informácie tak o modeli Honda ZR-V ako aj o pohonných ústrojenstvách či cenách na domácom trhu si ešte budeme musieť chvíľku počkať. Rovnako si počkáme aj na oficiálne spustenie predaja v Európe. Nielen, že to bude niekedy budúci rok. V Japonsku by sa mohol nový model dostať k prvým zákazníkom už koncom tohto roka. Objednávky začína Honda prijímať v septembri.

Andrej Bivan

Autá som mal rád už ako dieťa. Nebola značka, ktorú by som nepoznal. Táto láska k autám pretrvala dodnes. Na autá sa mi však už nestačí len pozerať. Chcem v nich sedieť, jazdiť a počúvať ich motor. To je tá najlepšia hudba pre moje uši.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button