Automobily

Čisto elektrické Mini bez strechy? Jedno tu máme! Ale naozaj len jedno

Mini Cooper SE Cabrio

Na akcii v Spojených štátoch s názvom ” Mini takes the States” sa predstavil jeden zaujímavý, plne pojazdný, čisto elektrický, otvorený kúsok s názvom Mini Cooper SE Cabrio, ktorý nielen že zaujal, ale aj prezentoval smerovanie značky do budúcnosti. Zarážajúce však bolo, že sa tento zaujímavý koncept do výroby nedostane. Existuje len ako jeden exemplár, ktorý má svetu ukázať, kde sa vidí Mini v najbližšom desaťročí. Zámorskí novinári mali dokonca to privilégium si v tomto jedinečnom exempláre aj zajazdiť.

Mini chystá novú generáciu čisto elektrického vozidla…

Z nuly na stovku tak dokáže elektrický exemplár Mini Cooper SE Cabrio zrýchliť za 7,7 sekundy..

Elektrický kabriolet Mini Cooper SE Cabrio vychádza z modelu Cooper S Cabrio. S ním zdieľa aj identické rozmery. Rovnako veľký je aj jeho batožinový priestor, 160 litrov. O pohon automobilu sa stará technológia prevzatá z elektrického trojdverového modelu Mini Cooper SE. Elektromotor ponúkne výkon 184 koní. Z nuly na stovku tak dokáže exemplár Mini Cooper SE Cabrio zrýchliť za 7,7 sekundy. Nie je to nijak svetoborný údaj keď si predstavíme, aké hodnoty dosahujú iné športovejšie ladené elektromobily. Dojazd elektromobilu j podľa metodiky WLTP 230 kilometrov. Automobil by tak pri sériovej výrobe mohol byť určený primárne na jazdu v meste. Do výroby sa však nedostane.

Kabriolet Mini Cooper SE Cabrio dokáže svoju plátennú strechu odklopiť za 18 sekúnd a to do rýchlosti 30 km/h. Strecha pri tom ponúka až tri polohy, okrem plne otvorenej a plne uzavretej aj polohu, ktorá pripomína strešné okno. Mini v súčasnosti pracuje na novej generácii čisto elektrického vozidla. Exemplár Mini Cooper SE Cabrio je tak akousi jeho predzvesťou. Nová generácia by mala byť však kratšia, ale za to s väčším rázvorom. Jej výkon by sa mohol pohybovať niekde na hranici 200 koní. Kedy príde na trh je zatiaľ neznáme.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button