Automobily

Honda Civic vo falošnom kabáte Dodge Challenger s menom Mitsuoka ide do sériovej výroby

Mitsuoka M55

Stará dobrá karoséria s poriadnym motorom je v dnešnej dobe žiaľ už ohrozené umenie, no japonská spoločnosť Mitsuoka sa stále snaží udržať kúzlo nažive. Presne tak, pod týmto označením nám boli v priebehu minulých rokov prezentované celkom zvláštne vozidlá, ktoré sa prezentovali retro-vzhľadom americkćh modelov, no s americkými autami toho veru veľa spoločného nemali. Taký je aj Mitsuoka M55 Concept, ktorý to má namierené do sériovej výroby…

Mitsuoka M55 sa pravdepodobne neujde každému…

Mitsuoka predpokladá, že nebude schopná vyrobiť dostatok áut, aby plne pokryla dopyt.

Azda najneobvyklejším výtvorom poslednej doby, v podaní značky Mitsuoka, je určite tento retro-model s označením M55. Doteraz bol falošný muscle car iba štúdiou, no teraz sa divoká zmes štýlov skutočne dostáva do sériovej výroby.

Auto bolo predstavené v novembri 2023 na oslavu Mitsuokových 55. narodenín. Svojrázny tvar modelu Dodge Challenger tvorí vlastne prekapotovaná Honda Civic. Taká, ktorú si mnohí ľudia za posledných pár mesiacov naozaj obľúbili. Mitsuoka dostala viac ako 1300 správ od ľudí, ktorí si chceli kúpiť ich auto, ktoré oficiálne ešte nebolo na svete: “Je to prvýkrát, čo sme dostali také vášnivé správy od toľkých ľudí všetkých vekových kategórií a oboch pohlaví.” Komentovala značka na margo množstva pozitívnych ohlasov.

Kvôli vysokému dopytu sa teraz výrobca karosérií rozhodol skutočne postaviť koncept s označením M55. Celé to však chvíľu potrvá. Mitsuoka chce mať auto hotové do konca roka 2025. Na ďalšie detaily si ešte počkáme, no známe je, že štúdia vychádza z päťdverového hatchbacku Civic a má pod kapotou 1,5-litrový motor spojený so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou.

Inzercia Odťahová služba Rečičár

V januári Honda ukázala prototyp športového modelu Civic RS na autosalóne v Tokiu. Bolo by viac než vítané, keby Mitsuoka postavila svoj sériový model M55 s výkonnejším 2,0-litrovým motorom. Nech sa napokon stane čokoľvek, falošný Challenger s pravostranným riadením príde na trh iba v Japonsku.

Kým predná časť auta doslova kričí Challenger, zadná časť pripomína japonské kupé zo 70. rokov. Myslíme na Nissan Skyline alebo Mitsubishi Galant GTO. Ak auto uvidíte z profilu, opäť je jasné, že tento Frankenstein je v skutočnosti Civic. Vnútri Mitsuoka používa modrý retro štýl interiéru. Zvyšok je klasický Civic – okrem nového loga Mitsuoka na volante.

Je pravda, že na M55 si treba trochu zvyknúť, ale treba tiež pochváliť, že ľudia z Japonska majú fantáziu. A očividne je dizajn verejnosťou tak dobre prijatý, že postačí na tom aby japonská značka rozbehla sériovú výrobu. Na prvých obrázkoch vidíme oveľa viac ako len upravený bodykit. Nové sú aj predné a zadné svetlá, ako aj maska ​​chladiča. A lišty na zadnom okne (pravdepodobne inšpirované Fordom Mustang Mach 1 z roku 1969) sú jednoducho úžasné.

Mitsuoka predpokladá, že nebude schopná vyrobiť dostatok áut, aby plne pokryla dopyt. Prerábka pôvodného modelu si vyžaduje čas, pretože všetky potrebné zmeny sa robia ručne. O cene modelu M55 sa zatiaľ nehovorí, no vzhľadom na rozsah prestavby to zrejme nebude lacná zábava.

Milan Machaj

Písanie je moja záľuba. Písanie o autách či motorkách je nie len záľubou, ale mojim životným cieľom. Preto sa snažím a budem snažiť zdokonaľovať sa každým novým článkom, aby som bol najlepší v tom, čo robím.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button