Automobily

Nový Hyundai Creta N-Line má turbomotor s výkonom 160 koní

Hyundai Creta N-Line

Rovnako ako Volkswagen a Toyota, aj Hyundai je už dlho globálnou automobilovou spoločnosťou. Preto existujú rôzne modely v závislosti od trhu a kontinentu. V Indii medzi ne patrí Hyundai Creta, ktorý sa teraz predstavil ako športová verzia N-Line. Creta s dĺžkou 4,30 metra je dostupná na rôznych svetových trhoch od roku 2019, nedávno prešla rozsiahlym faceliftom, vďaka ktorému bola upravená predná časť, ktorá je teraz priamejšia a mohutnejšia.

N-kový Hyundai Creta sa u nás na cestách neobjaví…

Stredové vetracie otvory a nové ovládacie prvky klimatizácie boli umiestnené priamo pod palubnou doskou.

Hyundai teraz zverejnil prvé obrázky variantu N-Line modelu Creta vo vynovenom prevedení. Podrobnejšie detaily budú oznámené neskôr. Debut sa najskôr uskutoční v Indii, ostatné trhy, ako napríklad Brazília, dostanú model budúci rok. Model N-Line má ďalšie športové prvky, princíp úprav poznáme okrem iného z nedávno predstaveného modelu Hyundai i20 N Line. Mriežka chladiča vyzerá naozaj exkluzívne a pridáva sa k nej aj nárazník, ktorý dostal ostrejšie výrezy. 18-palcové kolesá sú jedinečné a vyrobené len pre tento model. Nechýba ani lesklá strecha v kontraste s farbou karosérie, červené akcenty a solídny spojler na dverách batožinového priestoru.

Interiér ešte oficiálne nebol odhalený, ale bude obsahovať rovnaké nové prvky ako konvenčná Creta. To znamená palubnú dosku s moderným usporiadaním s dvoma obrazovkami s uhlopriečkou 10,25 palca a digitálnym kokpitom. V Európe známe okrem iného z novej Kony. Stredové vetracie otvory a nové ovládacie prvky klimatizácie boli umiestnené priamo pod palubnou doskou. N-Line má červené prvky v obložení a exkluzívne logá. Výbavy zahŕňajú viaceré airbagy, kamery, adaptívny tempomat, automatické núdzové brzdenie a varovanie pred opustením jazdného pruhu.

V Indii bude model Creta N-Line 2025 vždy ponúkaný s benzínovým motorom 1,5 s turbom s výkonom 160 k a krútiacim momentom 253 Nm. Prevodovka môže byť 6-stupňová manuálna alebo 7-stupňová dvojspojková automatická. Pre ostatné verzie indickej Crety Hyundai ponúka aj atmosférické motory s objemom 1,5 litra s výkonom 115 koní a 1,5 litrový turbodiesel s výkonom 116 koní. Prevodovka môže byť v týchto prípadoch manuálna, automatická CVT alebo tradičná 6-stupňová automatická.

Andrej Bivan

Autá som mal rád už ako dieťa. Nebola značka, ktorú by som nepoznal. Táto láska k autám pretrvala dodnes. Na autá sa mi však už nestačí len pozerať. Chcem v nich sedieť, jazdiť a počúvať ich motor. To je tá najlepšia hudba pre moje uši.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button