Automobily

Godzilla v podaní Toyoty? To je terénna Toyota Tacozilla

Toyota Tacozilla

Možno by sa nám názov zdal smiešny, alebo nezrozumiteľný, alebo ako z mexického seriálu o predajcoch občerstvenia tacos, no v prípade upravenej terénnej obytnej Toyoty je celkom pochopiteľný. Nový terénny obytný voz totižto stojí na báze modelu Toyota Tacoma, z ktorého preberá prvé štyri písmená a samozrejme z nepremožiteľnej kreatúry z hlbín mora, z Godzilly. Tak vzniká zvučné meno Tacozilla a schováva za touto značkou brutálny off-roadový obytný voz, ktorý sa nebojí ničoho.

Okrem skvostného obytného priestoru vynikne aj v teréne…

Podľa oficiálnych informácií dizajnéri len pri navrhovaní zadných dverí Tacozilly strávili až 100 hodín.

Toyota Tacozilla je postavená na základe populárneho zámorského pick-upu Toyota Tacoma TRD Sport, ktorý prešiel radou úprav od spoločnosti Toyota Motorsport Garage a dostal retro nadstavbu ktorá zaujme nielen milovníkov slobody a uvoľneného životného štýlu, ale aj milovníkov niekdajších karavanov, ktoré vo veľkom brázdili americké cesty v šesťdesiatych, sedemdesiatych či osemdesiatych rokoch. Off-roadový obytný voz tak poteší milovníkov cestovania naprieč Amerikou, ako aj milovníkov kempovania v prírode.

Nadstavba na mohutný pick-up je vyrobená samozrejme na mieru. Je z hliníku, aby si zachovala čo najnižšiu hmotnosť a jej tvary sú navrhnuté tak, aby čo najviac uľahčovali šoférovi cestu terénom. Podľa oficiálnych informácií dizajnéri len pri navrhovaní zadných dverí Tacozilly strávili až 100 hodín. Vnútro nadstavby je priestranné a navrhnuté tak, aby poskytlo pasažierom čo najpríjemnejší pocit z jazdy. Je moderne spracované a strechy nadstavby je čiastočne presklená. Podlaha obytného priestoru je drevená. Nechýbajú tu miestnosti ako kúpeľňa so sprchou, kuchynka s varičom, či ďalšia výbava ako chladnička či drez.

3D tlačiareň sa postarala o výrobu stolíka či prielezu medzi obytnou nadstavbou a kabínou. Priestor na spanie sa nachádza nad strechou kabíny. Do nadstavby sa nemusí báť nastúpiť ani vyšší pasažier. Toyota udáva, že pohyb človeka s výškou mierne nad 180 centimetrov nie je problém. Toyota Tacozilla neposkytne len prepracovanú obytnú nadstavbu, ale aj dokonalé jazdné vlastnosti v teréne. Podvozok obytného off-roadu bol zvýšený o 51 mm. Automobil dostal navijak, 17-palcové terénne kolesá obuté do pneumatík Genral Grabber X3. O pohon sa postará 3,6 litrový šesťvalec vybavený zvýšeným nasávaním a upraveným výfukom. Silu na všetky štyri kolesá prenáša šesťstupňová manuálna prevodovka. Aká je cena tohto špeciálneho modelu, predstaveného na SEMA autoshow v Las Vegas, je samozrejme neznáma. Ak však zoberieme do úvahy, že tento model bol kompletne vytvorený na zákazku, budeme sa určite pohybovať v šesťciferných číslach. Uvidíme, či sa Toyota rozhodne oficiálne tento svoj drsný “obytňák” aj predávať, alebo či len skončí v múzeu ako demonštrácia toho, čoho je Toyota schopná.

Andrej Bivan

Autá som mal rád už ako dieťa. Nebola značka, ktorú by som nepoznal. Táto láska k autám pretrvala dodnes. Na autá sa mi však už nestačí len pozerať. Chcem v nich sedieť, jazdiť a počúvať ich motor. To je tá najlepšia hudba pre moje uši.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button